Dzień otwarty w Dębaku

Rzadko mieszkańcy mają okazję zajrzeć do ośrodka w Dębaku, dlatego zachęcam do leśnego spaceru lub rowerowej przejażdżki już w najbliższą sobotę. Poznajmy naszych sąsiadów i dzieci, które już od września zaczną naukę w naszej szkole.

Stół etniczny, sztuka teatralna oraz wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży będą czekały na gości ośrodka dla cudzoziemców w Dębaku (k. Podkowy Leśnej). W sobotę 3 września w godz. 11.00-14.00 odbędzie się w nim dzień otwarty.

dzień otwarty dębak

Ośrodek dla cudzoziemców w Dębaku k. Podkowy Leśnej jest oddalony od Warszawy o ok. 20 km. W sobotę 3 września będzie można swobodnie zwiedzić jego teren oraz zobaczyć jak żyją osoby ubiegające się w Polsce o ochronę międzynarodową. Na wszystkich gości dnia otwartego będą również czekać liczne atrakcje m.in.: potrawy etniczne przygotowane przez cudzoziemców, dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa, warsztat nauki gry na bębnach, stół etniczny, motocykliści oraz sztuka teatralna z udziałem dzieci z ośrodka. W organizację wydarzenia zaangażowana jest Fundacja Refugee.pl.

Dni otwarte w ośrodkach dla cudzoziemców to inicjatywa mająca na celu wspieranie integracji obcokrajowców w Polsce. Mieszkańcy, dziennikarze, przedstawiciele instytucji publicznych mogą wówczas swobodnie wejść do ośrodka i porozmawiać z jego mieszkańcami.

Źródło: http://udsc.gov.pl

Dodaj komentarz