Archiwum kategorii: Wydarzenia

Remont Kościelnej

Od kilku dni remontujemy ulicę Kościelną, położoną obok szkoły i kościoła, gdzie ruch jest bardzo duży. We wrześniu dzieci, ich rodzice i pozostali uczestnicy ruchu już w sposób bezpieczny będą mogli korzystać z oddanej drogi.

Poprawa bezpieczeństwa na WKD

Po spotkaniu z zarządem WKD mam do przekazania dobrą wiadomość – peron stacji WKD Główna zostanie przedłużony w stronę WKD Zachodnia (kolejki będą zatrzymywały się dalej od przejazdu), tak aby poprawić bezpieczeństwo na przejeździe zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Urząd Transportu Kolejowego wyraził na to zgodę, prace projektowe zaczną się w tym roku, by jak najszybciej przeprowadzić przebudowę. To wynik wieloletnich rozmów władz miasta i apeli mieszkańców. Oby się udało!

Otwieramy pumptrack

Zapraszam na otwarcie toru pumptrack w Podkowie Leśnej – 4 lipca o godz. 11.00 (w sobotę). Szykujcie sprzęt, kaski (obowiązkowe!) i ochraniacze oraz koniecznie zamówcie ładną pogodę.
W programie:
pokazy jazdy zawodniczej
warsztaty z Mistrzem Polski BMX Marcinem Oskierą
konkursy na pumptrack’u
szkółka rowerowa
zabawa na dmuchanym torze przeszkód Transformers
ul. Brwinowska 30

Dotacja na pracownię komputerową

Kolejne pieniądze w wysokości 60 tys. zł z dotacji unijnej trafią na wyposażenie pracowni komputerowej w szkole samorządowej.  W ciągu ostatnich dwóch miesięcy, poza wymienioną kwotą, otrzymaliśmy ze środków zewnętrznych 95 tys., za które zostały kupione laptopy do pracy zdalnej dla uczniów i nauczycieli.

Projekt jest realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość całkowita projektu to 35 mln zł, z czego 28 mln zł to środki z UE, ponad 5,2 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego oraz ponad 1,7 mln zł z budżetu państwa. Dzięki tym środkom, do szkół trafi niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji sprzęt i oprogramowanie. Złożą się na to urządzenia i oprogramowanie, w tym stanowiska komputerowe, laptopy, tablety oraz moduły i programy edukacyjne. Odbędą się również szkolenia, przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania, dla nauczycieli z prowadzenia nauki w formie zdalnej oraz zdalne instruktaże.

Dzięki unijnemu wsparciu możliwe będzie również przeprowadzenie modernizacji lub utworzenie nowych szkolnych pracowni przedmiotowych w placówkach, tak aby umożliwić prowadzenie nauczania zdalnego. Docelowo wsparcie obejmuje 200 szkół z terenu województwa mazowieckiego.

Operatorem programu jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.