Boisko do gry w bule

W Parku Miejskim przed Pałacykiem zostało wybudowane boisko do gry w bule. Bulodrom jest realizacją jednego z projektów, który wygrał w budżecie partycypacyjnym 2017.

Gra w bule, nazwana bywa też petanką, od oryginalnej francuskiej nazwy – pétanque. Jest ona – co zrozumiałe ogromnie popularna we Francji, ale ma też swoich zwolenników również w Polsce. Jest to towarzyska i rodzinna, ale też sportowa gra na świeżym powietrzu.

Zasady gry są przedstawione na tablicy. Bule można wypożyczać nieodpłatnie w gruzińskiej restauracji „Suliko” lub punkcie informacyjnym Pałacyku.

Od niedawna lokal w Pałacyku został wynajęty na działaność restauracyjną, który bardzo ożywił nasz park.   Dzięki temu poza ofertą kulturalną, możemy być bliżej gruzińskiego świata pełnego smaków, zapachów i kolorów.

Aż prosi się, by ruszyć z rewitalizacją parku. Nasz projekt o dofinansowanie przeszedł pozytywnie weryfikację formalną i merytoryczną, dzięki czemu znaleźliśmy się na liście rezerwowej w oczekiwaniu na środki. Bez względu na wynik i tak z pracami ruszymy we wrześniu. Oj, będzie się działo

 

Dodaj komentarz