Bracia Młodożeńcy w Podkowie – wystawa Dom No 7

Już 7 października o godz. 18.00 w galerii  Dom No 7 „Bracia Młodożeńcy w Podkowie” – wernisaż wystawy sztuki jednych z bardziej rozpoznawalnych współczesnych artystów polskich w kraju i na świecie – Piotra Młodożeńca i Stacha Młodożeńca. Wystawa potrwa do 20 listopada.
Z zamysłem, we współpracy z Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich podzieliliśmy prezentowane dzieła na dwie niezależne wystawy. Jedna odbędzie się w przestrzeni Dom No 7, druga w CKiO (wernisaż 14.10).
Obie wystawy realizowane w artystycznym dialogu dwóch twórców – są jednocześnie dwoma odrębnymi ekspozycjami – spójnikiem jest sztuka dwóch braci, dwóch wielkich indywidualności artystycznych, synów Jana Młodożeńca – jednego z czołowych polskich plakacistów i twórców Polskiej Szkoły Plakatu, wnuków Stanisława Młodożeńca – poety. Obaj artyści to dwie wielkie indywidualności, wybitne postacie świata sztuki a także absolwenci warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych – Stanisław ceniony malarz, od dwudziestu lat mieszkający i tworzący w Nowym Jorku, który chętnie uwiecznia go w swoich pracach. Piotr wybitny grafik, malarz, rysownik, ilustrator, autor animowanych filmów. Tworzył znaki graficzne i ulotki dla „Solidarności”. Także współtwórca Szkoły Sztuki.
Patronat Honorowy Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego
Związek Polskich Artystów Plastyków ZG Patronat medialny Rynek i Sztuka
Kurator wystawy Sylwia Krzemianowska

Dodaj komentarz