Czy zdążymy z budową Iwaszkiewicza i Reymonta?

Patrząc za okno, nie sposób nie zauważyć zbliżającej się wielkimi krokami zimy. Na szczęście prognozy pogody są bardziej optymistyczne, co daje nadzieję na dokończenie zaplanowanych inwestycji  drogowych. Na początku listopada rozpoczęto budowę ulicy Iwaszkiewicza.

iwa

Projekt przewiduje wykonanie nawierzchni z kostki betonowej i jednostronnego chodnika oraz zjazdów do posesji. Przebudowa nastąpi na odcinku od ulicy Jana Pawła II do bramy wjazdowej MOK. Po uzyskaniu prawomocnej decyzji komunalizacyjnej na działkę przed torami WKD nawierzchnia zostanie przedłużona do końca ulicy.

iwaszkiewicza

Drugą planowaną inwestycją jest dokończenie budowy ulicy Reymonta. Fatalny stan obu tych ulic, od wielu lat był przyczyną pisania w tej sprawie licznych petycji i wniosków do budżetu przez mieszkańców. Ogromnie się cieszę, że po wielu miesiącach udało się uzyskać potrzebne pozwolenia do realizacji tych inwestycji. Szkoda tylko, że te miesiące oczekiwań uniemożliwiły przystąpienie do budowy tych ulic wcześniej, co gwarantowałoby „zdążenie przed zimą”.  A tak, trochę liczymy na fart pogodowy i sprawność wykonawców.

Dodaj komentarz