Delegacja samorządowa z Ukrainy

Dnia 27 września 2016 gościliśmy delegację samorządowców z Ukrainy. Z przyjemnością przyjęliśmy prośbę od organizatorów, by wizytę studyjną mogli odbyć w Podkowie Leśnej.  Podkowa Leśna została wybrana jako modelowy przykład dobrze zarządzanej gminy. Grupa licząca 25 osób realizowała wizytę liderów nowo utworzonych gromad terytorialnych (odpowiednik polskiej gminy).  Przyjechała w ramach Programu Study Tours to Poland we współpracy z Fundacją Solidarności Międzynarodowej oraz Szwajcarsko-Ukraińskim Programem Wsparcia Decentralizacji DESPRO.

dsc_4926Tematem wizyty delegatów w Polsce są m.in. strategie rozwoju jednostek samorządu terytorialnego, mechanizmy działania polskiego samorządu, podział zadań, budżety, powiązania z jednostkami samorządu. W programie wizyty delegaci mogli poznać całe spektrum polskich gmin – od województwa poprzez miasta do gmin miejskich i wiejskich.

dsc_4932Celem spotkania w Podkowie Leśnej było zapoznanie się strony ukraińskiej z polskim doświadczeniem i dobrymi praktykami w zakresie zarządzania, ze szczególnym uwzględnieniem wdrażania programów i projektów długofalowych. Ukraińcy poza wykładem na temat planowania i realizacji strategii, prezentacją i dyskusją mieli okazję zwiedzić Zespół Szkół, Urząd Miasta i Pałacyk.

dsc_4909

 

Dodaj komentarz