Majówka w Podkowie

Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe majówkę rozpoczęło treningiem przygotowującym do przebiegnięcia III Podkowiańskiej Dychy. W tym roku została zaproponowana nowa trasa, inna niż w poprzednich edycjach, mniej kolizyjna dla mieszkańców, z dłuższym odcinkiem w lesie.  Przebiegliśmy w świetnej atmosferze 10km z maluchem, który smacznie spał w wózku, kompletnie nieświadomym, że pchali go biegacze na zmianę. Takie spotkania służą poznawaniu się nowych mieszkańców i lokalnej integracji, która w tak małym mieście jest bardzo istotna. Zapraszam na następne spotkania biegowe.

DSC_46292 maja odbyło się Rowerosacrum, podczas, którego zorganizowane były wyścigi rowerowe. Dla dzieci była przygotowana trasa w  Al. Lipowej, zaś grupa Open mogła spróbować swoich sił na  5km trasie – ulicami miasta i lasem. Chętnych osób, w większości dzieci, które chciały spróbować swoich sił w wyścigu nie brakowało, szczególnie, że na zwycięzców czekały bardzo atrakcyjne nagrody. Wśród wszystkich uczestników została wylosowana nagroda główna – rower. Również rowerem został obdarowany najmłodszy uczestnik zawodów.

DSC_4700Zawody cieszą się coraz większą popularnością, służą popularyzowaniu roweru jako bardzo zdrowego i wygodnego środka transportu i rekreacji. Nagrodami były elementy służące poprawie bezpieczeństwa: kaski, lampki, odblaski.

Dodaj komentarz