Ogród Matki i Dziecka – kolejny etap realizacji

Przystąpiliśmy do kolejnego etapu zagospodarowania placu zabaw Ogrodu Matki i Dziecka. W najbliższych dniach zostaną wykonane elementy drewniane zgodnie z projektem uzgodnionym przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, co znajduje potwierdzenie w wydanej Decyzji z dnia 19.12.2018 r.

Przewidziane prace obejmują wykonanie ścieżki drewnianej, ułożenie desek tarasowych zakomponowanych w obrysie wartościowego dla układu drzewa pomnikowego i posadowienie placyku drewnianego (dla rodziców) na terenie ogrodu. Projekt został przedstawiony mieszkańcom kilkukrotnie, m.in. w Biuletynie. Wszystkie prace są wykonywane pod okiem inspektora prac w terenach zieleni, zgodnie z zaleceniem Konserwatora Zabytków. Wiosną tego roku zakończyliśmy pierwszy etap, polegający na wymianie elementów do zabawy, o czym informowałem w artykule http://arturtusinski-podkowa.pl/nowe-urzadzenia-na-placu-zabaw/

Niespodzianki nie ma, podobnie jak w przypadku innych realizacji w Podkowie Leśnej, tak i w tej, do Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wpłynęła skarga lokalnego aktywisty na prowadzenie prac.

Dodaj komentarz