Park posprzątany!

W dniu 18 kwietnia , podobnie do lat ubiegłych odbyła się akcja sprzątania w Podkowie Leśnej. Dotychczas był to las, tym razem z względu na prowadzone prace saperskie w lesie, sprzątanie Ziemi odbyło się w Parku Miejskim. Z wielką przyjemnością było widzieć całe rodziny z dziećmi, maluchy w za wielkich rękawicach i workami ciągniętymi po ziemi szukające śmieci w gąszczu drzew. To wspólna lekcja poszanowania środowiska. Celem takich akcji jest budowanie świadomości ekologicznej nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim dzieci i młodzieży oraz wykształcanie w nich odpowiedzialnych, przyjaznych środowisku postaw i zachowań.

DSC_4420Nasz Leśny Park Miejski służy nam wszystkim i ma służyć następnym pokoleniom, dlatego nie tolerujmy śmiecenia – każde tego typu wykroczenie należy zgłaszać policji lub w urzędzie gminy. Taka współpraca jest potrzebna i korzystna. Inaczej będziemy „walczyć z wiatrakami”. Na szczęście śmieci nie było zbyt wiele, z czego najwięcej butelek i puszek. To też pokazuje, z jakim problem musimy się zmierzyć.

DSC_4458Udział w takich akcjach społecznych integruje, jednoczy i motywuje do lepszego działania na rzecz ochrony środowiska. Po zakończeniu sprzątania miło spędziliśmy czas przy ognisku i kiełbaskach. Bardzo dziękuję mieszkańcom za zaangażowanie, pracownikom za pomoc, dzieciom za uśmiech i kawiarni Cukier Puder za watę cukrową, którą dostało każde dziecko biorące udział w akcji. Dopisała i pogoda i dobre humory.

DSC_4411Zapraszam na kolejne sprzątanie.

Dodaj komentarz