Pobiegnijmy razem!

Trudno o lepsze towarzystwo do biegania, niż  pies, który narzuca tempo i bosko brzmiący(a) Gershwin, Archive lub  Nina Simone. W odróżnieniu od poprzednich edycji podkowiańskiego biegu, teraz zamierzam wystartować. Choć bardzo cenię samotne bieganie, to sporadyczne uczestniczenie  w zawodach mobilizuje i dyscyplinuje, nawet wtedy, kiedy pogoda zniechęca do aktywności.

W niedzielę 31maja 2015r. odbędzie się trzecia edycja imprezy biegowej Podkowiańska Dycha. W III Podkowiańskiej Dysze już po raz drugi pobiegną zawodnicy niepełnosprawni. Miłośnicy biegów ulicznych staną do rywalizacji w biegu głównym na 10 km i biegu towarzyszącym na 2,5 km. Dzieci do lat 13 będą mogły przebiec dystans 400 i 800 m w swoich kategoriach wiekowych.

Jeszcze można się zapisać tutaj ptb-podkowa.pl do czego bardzo zachęcam.

To co wyróżnia Podkowiańską imprezę spośród podobnych lokalnych biegów to bogaty program wydarzeń w Miasteczku Biegowym. Ubiegłoroczny partner PTB – Gravitan Health and Sport Clubs, największa w Warszawie i okolicach sieć sportowych klubów rodzinnych przeprowadzi w czasie imprezy m.in. pokazy brazylijskiego jiu-jitsu dla dzieci, zajęcia MultiCross i CrossFIt oraz rozgrzewkę dla biegaczy prowadzoną przez profesjonalnego trenera.

Po raz pierwszy odbędą się zajęcia Akademii Disc Golf. W trakcie otwartych spotkań Akademii Disc Golfa uczestnicy poznają podstawy gry, dowiedzą się co to jest putt, approach oraz drive . Z kolei Karate   Klub   Pruszków, jeden   z najprężniej rozwijających się klubów karate tradycyjnego w Polsce, zaprosi na pokazy karate tradycyjnego, w wykonaniu jego zawodników.

PTB nawiązało współpracę ze Studenckim Kołem Naukowym Odnowy Biologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Członkowie Koła zadbają o zmęczone nogi naszych biegaczy oraz podzielą się wiedzą na temat zdrowego uprawiania sportu. Do dyspozycji będą fizjoterapeuci, którzy udzielą porad i podpowiedzą m.in. jak zmniejszyć pojawiające się dolegliwości bólowe. Dietetycy będą dokonywać pomiaru składu masy ciała i na podstawie wyników udzielać wskazówek żywieniowych wszystkim zainteresowanym. Będzie można sprawdzić się w 7 krótkich testach (wg. metody FMS- Functional Movement Screen), na podstawie których biegacze (bądź osoby uprawiające inny sport) będą mogli otrzymać indywidualne plany treningowe.

Nad stawem rozłoży się klub Szarża z końmi, na których dzieci będą mogły pojeździć pod opieką instruktora. Przewidziane są gry rodzinne, zespołowe (siatkówka) i wiele innych atrakcji.

Dodaj komentarz