Podkowa bez granic

21 marca obchodzimy Święto Wiosny. Jest to też Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową. Z tej okazji j zapraszamy na szereg wydarzeń poświęconych dialogowi między kulturami do Podkowy Leśnej. Wydarzenia zostały objęte Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Podkowa Leśna.

Inspiracją do realizacji tych działań jest potrzeba spotkania się w atmosferze otwartości i zaciekawienia sobą nawzajem. Potrzeba przyjrzenia się różnicom międzykulturowym. Potrzeba pokazania, że różnorodność jest ciekawa i może być inspiracją do rozmowy.

antydyskryminacja
Już 12 i 13 marca dzieci i osoby dorosłe będą mogły wziąć udział w Międzykulturowych warsztatach ilustracji. Dzieci zapraszamy również na Warsztat podstaw języka arabskiego. Całe rodziny będą mogły wspólnie obejrzeć spektakl „Baśnie syryjskie”.

19 i 20 marca ponownie odbędą się warsztaty: ilustracji dla dwóch grup wiekowych (dzieci i osoby dorosłe) i z jęz. arabskiego tym razem dla dorosłych. Podsumowaniem wydarzeń będzie spektakl Młodzieżówki Stowarzyszenia Praktyków Kultury „Święto Wiosny // Święta Wojna”, który został przygotowany w 2014 roku przez młodych uchodźców z Gruzji, Kirgistanu, Czeczenii i Ukrainy, mieszkających w Warszawie i okolicach.
Po spektaklu odbędzie się dyskusja z udziałem aktorów i aktorek, a po niej zapraszamy na degustację gruzińskich potraw.

W dniach 12-31 marca zapraszamy do odwiedzenia parkanu przy Podkowiańskim Liceum Ogólnokształcącym nr 60, na którym zawiśnie wystawa „Dyskryminacja a edukacja” – zbiór infografik na temat mniejszości.

Dziękuję wszystkim osobom za zaangażowanie w przygotowanie tego wydarzenia.

Wydarzenia są współorganizowane przez:
Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej
Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich
Klubokawiarnię cukier puder.
i nieformalną grupę mieszkańców i mieszkanek Podkowy Leśnej i gmin ościennych.

źródło: www.facebook.com/events/976906632403254/

Dodaj komentarz