Podkowa Leśna na szczycie najlepiej zarządzanych samorządów

Podkowa Leśna znalazła się na 2 miejscu najlepiej zarządzanych gmin w kraju w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich w Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej i tym samym utrzymała znakomitą zeszłoroczną pozycję.

Ranking ocenia politykę rozwoju prowadzoną przez władze polskich miast i gmin. Zgodnie z przyjętą przez Kapitułę metodologią pod kierownictwem prof. Jerzego Buzka, ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania.  

Od  czterech lat jesteśmy w czołówce najlepszych samorządów – w 2018 zajęliśmy 2 pozycję,  w 2017 miejsce 7, w 2016 – miejsce 20, wcześniej byliśmy poza pierwszą pięćsetką.

Finał XV edycji rankingu odbył się 30 września w Warszawie, w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Wyróżnienia przyznawane są w trzech kategoriach: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Kryteria oceny samorządów zostały ustalone przez Kapitułę w skład, której weszli poza wspomnianym prof. Buzkiem, prof. Jerzy Stępień – sędzia i były prezes Trybunału Konstytucyjnego, Andrzej Porawski – Dyr. Biura Związku Miast Polskich, Cezary Trutkowski – Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, Bogusław Chrabota – Redaktor Naczelny Dziennika „Rzeczpospolita” i inni.

Dodaj komentarz