Unia Miasteczek Polskich – nowe władze

Miło mi poinformować, że powierzono mi funkcję prezesa Unii Miasteczek Polskich. Aktywność w ogólnopolskich korporacjach samorządowych, to możliwość reprezentowania szerokiego głosu samorządowców m.in. w gremiach rządowych i organizacjach europejskich.

Więcej o zadaniach, które stoją przede mną możecie Państwo przeczytać w wywiadzie udzielonym „Wspólnocie” www.wspolnota.org.pl/aktualnosci/aktualnosc/tusinski-male-miasta-to-duza-grupa-ze-slabym-glosem-musimy-to-zmienic

Przedstawiciele stowarzyszenia działają w wielu ciałach systemu państwowego m. in. uczestnicząc w pracach Komisji Sejmowych i Senackich, Komisji Trójstronnej ds. Społeczno-Gospodarczych, szeregu Komitetów Monitorujących i Sterujących funduszy europejskich oraz Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

ump_logo2Organizacja działa od 1991r. Małe miasteczka mają swoją specyfikę i co za tym idzie własne interesy, których stara się bronić Unia. Podkowa Leśna była gospodarzem spotkania w dniach 26-27 kwietnia, którego jednym z tematów było wzmocnienie roli stowarzyszenia Unii Miasteczek Polskich w celu lobbowania na rzecz odpowiednich regulacji prawnych i promocji rozwiązań korzystnych dla małych samorządów w zakresie oświaty.

Dodaj komentarz