Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Podkowie

20 lat temu licytując złote serduszko, nie miałem pojęcia, że niedługo później moje dziecko będzie korzystało ze sprzętu oklejonego dobrze znanymi czerwonymi sercami. Dobro wraca. Zawsze.  Wszyscy mamy wybór czy pomagać. Nie musimy. Możemy. Ja uważam, że warto.

W Podkowie Leśnej dzięki zaangażowaniu szkół: samorządowej i liceum na Wiewiórek oraz CKiIO  utworzono po raz kolejny sztab  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 15 stycznia 2017 roku  Orkiestra zagrała już po raz 25, tym razem dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia opieki medycznej seniorom.  W ramach podkowiańskiego finału na ulicach kwestowało 65 wolontariuszy – uczniów z dwóch szkół.

DSC_5983

Oprócz zbiórki pieniędzy odbyły się imprezy towarzyszące: jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Żółwina przedstawiła pokaz kursu pierwszej pomocy oraz rozcinania auta po wypadku, można też było przejechać się strażackim wozami. O godz. 16 odbyła się aukcja z gwiazdą, na której można było wylicytować wiele ciekawych rzeczy, a po aukcji zgodnie z zapowiedzią zagrał zespół Gorgonzolla.  W sumie w Podkowie podczas tegorocznego kwestowania na ulicach i  aukcji udało się zebrać ok. 32.000zł.  Dzięki hojności ofiarodawców „przebiliśmy”niebagatelną zeszłoroczną kwotę 24183,39 zł. Wydarzenia objęte zostały przeze mnie honorowym patronatem.

DSC_5985

Dodaj komentarz