Budujemy drogi

Zima  nie zima, roboty drogowe na terenie Podkowy Leśnej są prowadzone. Może trochę w wolniejszym tempie, z przerwami, ale postęp prac jest widoczny.

Ulica Storczyków – budowa została zakończona tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Droga wykonana na odcinku od Kwiatowej do J. Pawła II – o długości 341m. Droga jest ciągiem pieszo – jezdnym o szerokość jezdni 4,5 m.  Przewidziano na niej szykany: odgiętą oś jezdni, azyle drogowe oraz wyniesione skrzyżowanie z ul. Sasanek.

Ulica Cicha – budowa rozpoczęta jeszcze w listopadzie zeszłego roku, niestety prace były prowadzone wolniej niż na ul. Storczyków i tu zakres prac wykonanych jest mniejszy, pozostały do uporządkowania pobocza i wylanie nawierzchni jezdnej oraz wybudowanie  dwóch progów i azyli bezpieczeństwa.

Ulica Kwiatowa (od Parkowej do Paproci) – na początku stycznia wykonawca wszedł na budowę i rozpoczął prace przy montowaniu krawężników. Roboty trwają. Nawierzchnia ulicy o dł. 520mb i szer. 4,50m będzie asfaltowa, zjady na posesje z kostki, dwa wyniesione skrzyżowanie z ulicą Storczyków i Konwalii. Przewidziano również budowę spowolnienia w postaci azylu bezpieczeństwa – zwężenia. Koszt budowy 900.000zł, wykonawca dał pięcioletnią gwarancję.

Ulica Topolowa od ul. Akacjowej do ronda Bukowa/Lipowa- prace rozpoczęto na początku lutego od wyknywania odwodnienia. Droga ma szerokość 5,5m, zostały na niej przewidziane dwa skrzyżowania wyniesione z ulicą Modrzewiową i Akacjową.  W drodze do pracy codziennie obserwuję postęp prac. Koszt wykonania 1.353.000zł

Na wszystkich ulicach zostało zaprojektowane odwodnienie. Jeżeli tylko pogoda będzie sprzyjająca, to prace będą kontynuowane  na wszystkich rozpoczętych ulicach.

fot. w nagłówku zdjecie ul. Storczyków.

Dodaj komentarz