Film i fotografie ze spotkania z Wałęsą i Balcerowiczem

Liczba osób uczestniczących w wydarzeniu „Lech Wałęsa i Leszek Balcerowicz w Podkowie Leśnej” przerosła nasze oczekiwania. Spotkanie przyjęte entuzjastycznie przez obecnych, za co bardzo dziękuję uczestnikom. Dziękuję gościom Lechowi Wałęsie, Leszkowi Balcerowiczowi, Katarzynie Kolendzie-Zaleskiej, Januszowi Gajosowi, Jerzemu Radziwiłowiczowi, że byli tak otwarci na przyjazd do Podkowy.  Dziękuję za pomysł, wsparcie i organizację instytucjom i osobom, bez których to spotkanie nie byłoby możliwe: Fundacji FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju), Instytutowi Lecha Wałęsy, Ryszardowi i Zofii Wojtkowskim, Katarzynie Gacek, Patrycji Satorze, Paulinie Chylińskiej i mojej żonie Katarzynie Tusińskiej, Wolontariuszom ze szkół: samorządowej w Podkowie Leśnej, Gimnazjum Św. Hieronima (KIK), LO na Wiewiórek, LO nr 5 w Milanówku i ich dyrektorom.

Link do zdjęć  photos.google.com Dominika Pulkowska

Link do filmu

Fot. Dominika Pulkowska

Koniec z plastikiem w instytucjach publicznych

W celu ochrony naturalnego środowiska, pod koniec sierpnia br.  wprowadziłem zarządzenie, które zakazuje w Urzędzie Miasta Podkowa Leśna i jednostkach podległych stosowania naczyń z tworzyw sztucznych, kupowania wody w plastikowych butelkach oraz nakazuje korzystanie z cateringu, w ramach którego jedzenie jest podawane w naczyniach wielokrotnego użytku lub materiałów biodegradowalnych, kupowania gadżetów poddawanych recyklingowi i dążeniu do rezygnacji z plastiku, a także ustawienia oznakowanych koszy na śmieci z podziałem na frakcje. Taka też była intencja Rady Miasta.

Informacje związane z wydarzeniem „Lech i Leszek”

Kilka informacji dotyczących niedzielnego wydarzenia „Lech Wałęsa i Leszek Balcerowicz w Podkowie Leśnej”
Przyjdźcie odpowiednio wcześniej, imprezę rozpoczniemy punkt 16.00. Spodziewamy się tłumu.
Ze względu na ograniczoną liczbę krzeseł, nie gwarantujemy wszystkim miejsc siedzących, można ze sobą zabrać krzesełka, leżaki i wygodnie usiąść bliżej sceny lub przed telebimem.
Od godziny 15.00 będzie można kupić na miejscu, przed pałacykiem książkę „Lech i Leszek. Wygrać wolność” (obecnie jest dostępna w podkowiańskiej księgarni), a po spotkaniu dostać autograf.
Wjazd do parku będzie niemożliwy, proponuję zostawić samochód na park&ride (przy stacji WKD) lub przyjechać kolejką, albo rowerem.
Jak zawsze przy dużych, społecznie organizowanych imprezach pomagają nam wolontariusze – uczniowie szkół, bądźcie dla nich wyrozumiali.
Ze względu na wymogi bezpieczeństwa należy się stosować do poleceń organizatorów i służb ochrony.

Poza tym ma być dobra pogoda i mam nadzieję dopisze wspaniała atmosfera.
Zapraszam!

 

Podkowa finalistą konkursu „Modernizacja Roku”

Miło mi poinformować, że znaleźliśmy się wśród finalistów 23. edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku” za przeprowadzenie termomodernizacji budynku UM odtwarzając jego historyczny wygląd.  W imieniu Podkowy Leśnej wyróżnienie odebrała Sekretarz Miasta Małgorzata Smysło. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 5 września  br. w Zamku Królewskim w Warszawie.

Przypomnę, że remont  budynku urzędu został przeprowadzony w 2018 roku. Zostały między innymi wymienione okna, podłogi parteru, które zyskały także izolację, część instalacji elektrycznej i teletechnicznej, docieplono ściany szczytowe piętra i część dachu. Elewacja budynku została wykonana z  odtworzeniem jej historycznego wyglądu. Remont został w dużej mierze sfinansowany ze środków zewnętrznych.

 

fot. w nagłówku: arch. modernizacjaroku.org.pl

%d bloggers like this: