I turniej teqballa w Podkowie Leśnej

W sobotę 8 czerwca br. w Podkowie Leśnej odbył się I turniej deblowy w teqballa. Było mnóstwo emocji. Do udziału zgłosiło się aż 15 drużyn, co znacznie przekroczyło nasze oczekiwania.  Zawodników dopingowali Andrzej Strejlau i Michał Listkiewicz.

Teqball to połączenie piłki nożnej i ping ponga. W teqball mogą grać 2 lub 4 osoby. Potrzebny jest tylko specjalny stół i zwykła piłka nożna. Na tych stołach można grać nie tylko w piłkę nożną, ale również w siatkówkę, tenis stołowy, piłkę ręczną czy po prostu w tzw. rzucawkę co zostało zaprezentowane przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji. Pierwszy w Polsce stół do teqballa został zamontowany na stałe w Podkowie Leśnej. I po zainteresowaniu grą na stole, stwierdzam, że trafiłem w dziesiątkę.

Codziennie wieczorem młodzież, w wieku 17-20- kilku lat, dla której oferta w przestrzeni publicznej była dość uboga spędza czas na terenie MOK korzystając zarówno ze stołu jak i „drążków” (Street Workout), dzięki którym można zwiększyć masę mięśniową, siłę, wytrzymałość oraz dynamikę, ale także poprawić swoją kondycję i elastyczność ciała.

 

Dodaj komentarz