Kontrola stawu przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków

Jeżeli Państwo myślicie, że prowadzenie inwestycji w Podkowie Leśnej jest proste, to jesteście w głębokim błędzie. Właściwie każde przedsięwzięcie jak nie zostanie oprotestowane, to składane są na nie skargi do instytucji wszelakich. W dniu 15 kwietnia 2019 roku Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Warszawie skontrolował budowę zbiornika wodnego w Parku Miejskim. Która to była kontrola stawu? – tego już nie pamiętam, za to doskonale wiem, że budowa czegokolwiek w czasie przeprowadzanych kontroli jest uciążliwa zarówno dla urzędu, jak i wykonawcy. Jak zwykle, mimo zabiegów czynionych przez nadgorliwych i mało życzliwych dla tego miasta mieszkańców, kontrola nie wykazała żadnych nieprawidłowości w prowadzeniu inwestycji. Kontrolę zgodnie z kompetencjami Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków przeprowadzono w zakresie przestrzegania i stosowania przepisów ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Zostały skontrolowane wszystkie dokumenty, pozwolenia, projekty, zgody oraz przeprowadzono wizję lokalną, nieoficjalnie mogę dodać, że to wszystko odbyło się już na wniosek ministra, u którego także interweniowali mieszkańcy.

Dwa miesiące temu, w marcu pisałem o przeprowadzonej kontroli przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, która również nic nie wykazała http://arturtusinski-podkowa.pl/pinb-skontrolowal-budowe-stawu/   Ponieważ to wszystko nie wystarcza „życzliwym”, to piszą dalej. W tym tygodniu miałem już kolejną kontrolę, jakże by inaczej także w sprawie stawu – o wnioskach napiszę po jej zakończeniu. Zapowiedziano także następną. Zastanawiam się jeszcze, które instytucje u mnie nie były w tej sprawie i jak widzę, lista już jest coraz krótsza. Jeszcze nie był sam prezes z prezydentem – ale o tym Państwa poinformuję przed kontrolą, byście mogli w niej uczestniczyć w ramach lokalnej rozrywki.

I na koniec informacja najważniejsza – w wakacje powinniśmy się cieszyć zakończonymi pracami przy stawie (na tym etapie). Zbiornik dokładnie o tej samej wielkości/pojemności jak dotychczas, będzie cieszył mam nadzieję jednak licznych podkowian, którzy oczekują tej inwestycji w takim samym stopniu jak ja.

 

Dodaj komentarz