Zwolnienia z czynszu dla przedsiębiorców -koronawirus -info

W związku  z sytuacją związaną z zagrożeniem epidemicznym:

Zdecydowałem, że w miesiącach marzec – kwiecień – maj obniżam czynsz o 70% dla przedsiębiorców prowadzących działalność we wszystkich lokalach miejskich/na nieruchomościach w Podkowie Leśnej (którzy nie zawiesili całkowicie jej prowadzenia), a w przypadku całkowitego zamknięcia i nieprowadzenia, zawieszam płacenie w tym okresie. Mam nadzieję że to w jakimś stopniu pozwoli przetrwać i odnaleźć się w tej trudnej sytuacji. Jako były przedsiębiorca widzę zdecydowanie niewystarczające kroki podejmowane przez władze centralne w zakresie wsparcia, szczególnie drobnym przedsiębiorcom. Zachęcam do korzystania z usług w Podkowie Leśnej (na wynos, na telefon, przez internet) – wspierajmy się lokalnie.

Sklep spożywczy „Delikatesy” w Podkowie oferuje mieszkańcom możliwość zamówienia telefonicznego lub mailem produktów ze sklepu. Zakupy zostaną dowiezione pod wskazany adres. Oferta jest przeznaczona dla osób, które w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego znalazły się w trudnej sytuacji, szczególnie seniorzy, osoby chore i niepełnosprawne. Kawiarnie i restauracje oferują jedzenie na wynos.  Sprawdzajcie na bieżąco, gdzie i co można zamówić.

Ale przede wszystkim proszę:

  • aby starsze osoby pozostały w miarę możliwości w domu. Pomoc np. w zakupach można otrzymać dzwoniąc do Urzędu Miasta pod 22 759 21 01, OPS 22 729 10 82, również pomoc zaoferowali harcerze tel.516 109 079
  • aby młodzież nie gromadziła się, tylko pozostała w domach lub korzystała pojedynczo z atrakcji typu spacer, rower.itd.
  • abyśmy wszyscy wychodzili wtedy, kiedy mamy niezbędną potrzebę

Dodaj komentarz