III Podkowiańska Dycha za nami

31 maja 2015 roku odbyła się III edycja Podkowiańskiej Dych. Już za nami – wielkie święto biegania, integracji i wzajemnej życzliwości. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym biegliśmy na dystansie 10 km, 2,9 km – biegu bez barier oraz w biegach dla dzieci i młodzieży na dystansie 400 i 800 metrów w Mieście Ogrodzie Podkowa Leśna.

Zarejestrowanych było blisko 1000 zawodników, w tym ponad 250 osobowa grupa dzieci.

Tak duża liczba chętnych do biegania w Podkowie Leśnej, plasuje ten bieg w czołówce imprez biegowych Mazowsza. W tą słoneczną niedzielę, można było nie tylko pobiegać, ale także skorzystać z szeregu atrakcji przygotowanych przez organizatora – Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe.  Akademia Wychowania Fizycznego, Gravitan Health and Sport Clubs, SJ Srzarża, Tennis Life, Disc Golf Poland przygotowały dla wszystkich odwiedzających bogatą ofertę sportową. Karate Klub Pruszków, jeden z najprężniej rozwijających się klubów karate tradycyjnego w Polsce, zaprezentował pokaz karate tradycyjnego. Studenckie Koło Naukowe Odnowy Biologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w swoim stanowisku konsultacyjnym udzielało porad i podpowiadało jak zmniejszyć pojawiające się dolegliwości bólowe. Dietetycy i fizjoterapeuci dokonywali pomiaru składu masy ciała i na podstawie wyników udzielali wskazówek żywieniowych. Już po raz trzeci Miejska Biblioteka Publiczna w Podkowie Leśnej włączyła się w akcję, tym razem pt. „Bieg z książką”. W ramach Klubu Pod Mądrym Smokiem odbyły się liczne gry i zabawy literackie, zajęcia i warsztaty plastyczno-techniczne dla dzieci.

artDziękuję organizatorom, wolontariuszom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do jej sprawnego przebiegu. Zorganizowanie tak ogromnego przedsięwzięcia wymaga bardzo dużego wysiłku, biorąc pod uwagę, że jest to od początku do końca inicjatywa społeczna organizowana przez mieszkańców.  Gratuluję też wszystkim uczestnikom!

 

Dodaj komentarz