Narodowy Dzień Niepodległości Gruzji

Po raz pierwszy Podkowa Leśna włączyła się w obchody  Narodowego Dnia Niepodległości Gruzji. Miasto przyjęło propozycję współpracy od Stowarzyszenia Diaspora Gruzińska w Polsce. Wydarzenie -100 lecie Odzyskania Niepodległości przez Gruzję miało miejsce 26 maja 2018r. w Pałacyku Kasyno i mieszczącej się tam restauracji gruzińskiej Suliko. Swoją obecnością zaszczycili nas Ambasador Gruzji w Polsce Pan Ilia Darchiashvili oraz członkowie Diaspory Beso Latsabidze  i David Gamcemlidze.

Jak przystało na gruzińską imprezę była część oficjalna, odśpiewanie hymnu gruzińskiego i przemówienia oraz część już mniej oficjalna: toasty, wspólne biesiadowanie przy pysznym jedzeniu i śpiewanie pieśni gruzińskich. Wydarzeniu towarzyszyły wystawy fotograficzne z podróży do Gruzji autorstwa mojej żony Katarzyny Tusińskiej oraz Marty Latsabidze i wystawa obrazów olejnych, nieżyjącej już artystki gruzińskiej Olgi Przybysiak.

Uroczystość uświetniły przysmaki tradycyjnej gruzińskiej kuchni i tort. Przybyli liczni goście narodowości polskiej, gruzińskiej a nawet dziennikarze z Białorusi.

To jeden z tych wieczorów, które mieszczą się w szufladzie niezapomnianych.

fot. Sylwia Romatowska i Katarzyna Tusińska

 

 

Dodaj komentarz