Szczepienia przeciwko covid-19

Z niecierpliwością czekamy na możliwość zaszczepienia się przeciwko covid-19.

Obie placówki zdrowia w Podkowie Leśnej zakwalifikowały się do programu szczepień (Basis, Medicus). W przypadku przychodni na Błońskiej, ze względów lokalowych pacjenci będą szczepieni w filii w Owczarni przy ulicy Kazimierzowskiej 33D.

Z informacji ogólnych MZ: aktualnie w szpitalach tzw. węzłowych szczepione są osoby personelu medycznego i wojska. W dalszej kolejności będą szczepione osoby z domów opieki.

Szczepienia dwóch dawek będą trwały prawdopodobnie do końca roku. Ostatnie dostawy producent przewiduje na koniec września 2021. Szczepionki będą bezpłatne. Na szczepienie będzie się można rejestrować przez portal ministerstwa zdrowia lub telefonicznie w placówce ( na dziś brak adresu portalu do rejestracji). Orientacyjny termin udostępnienia portalu to 10- 15 styczeń. Pacjent który zaszczepi pierwszą dawkę w jednej placówce musi drugą dawkę przyjąć w tej samej przychodni. Przewidywany termin rozpoczęcia szczepień dla „zwykłych” ludzi  to druga połowa stycznia.

Mam nadzieję, że nie skończy się to jak w przypadku szczepień przeciwko grypie, gdzie szczepionek zabrakło. Miasto przeznaczyło środki na szczepienia dla osób powyżej 60 roku życia, niestety przychodnia otrzymała tylko część zamówionych dawek, w dwóch transzach i wielu chętnych nie zostało zaszczepionych.

Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem, zachęcam do szczepień.

Dodatkowe informacje ze strony ministerstwa  https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-przeciwko-covid-19

Dlaczego warto się zaszczepić https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dlaczego-warto-sie-zaszczepic-przeciwko-covid-19

Dodaj komentarz