Zaproszenie

35 lat temu – 3 czerwca 1984 roku w Podkowie Leśnej odbyła się niezwykła Msza Św. o pojednanie polsko-ukraińskie. Uroczystość została zorganizowana przez Parafialny Komitet Pomocy Bliźniemu i Księdza Kanonika Leona Kantorskiego. Na zaproszenie ks. Kantorskiego mszę odprawili księża działającego w Polsce ukraińskiego Kościoła greckokatolickiego. Inicjatorami i organizatorami przedsięwzięcia byli Jan Jarco i Bogdan Skaradziński, mieszkańcy Podkowy Leśnej, społecznicy, obaj uhonorowani za swoje wybitne zasługi dla naszej społeczności tytułem Honorowych Obywateli naszego miasta.

Zapraszamy Państwa do udziału w wyjątkowym wydarzeniu z udziałem władz miasta i zaproszonych gości, jakim będzie Msza św. o pokój na Ukrainie, w niedzielę, 8 września 2019 r., o godz. 18.00 w Kościele św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej. Uroczystościom będzie przewodniczył o. Piotr Kuszka – bazylianin, proboszcz greckokatolickiej parafii p.w. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Warszawie. Także będzie chór bazylianów. Szczególnie gorąco zapraszamy Ukraińców mieszkających i pracujących w Podkowie Leśnej i okolicy.

Fot. archiwalna Msza o polsko-ukraińskie pojednanie – 3 czerwca 1984 r.  W środku o. Jozafat Romanyk, po lewej o. Piotr Kuszko.

Dodaj komentarz