Był płot, nie ma płotu

Teren wokół WKD Podkowa Główna zmienia swoje oblicze.  Po jednej stronie został rozebrany betonowy płot, którego główną funkcją było straszenie swoim wyglądem, w dodatku stwarzającym niebezpieczeństwo, bo co jakiś czas rozlatywało się przęsło.

Po kolejnym takim przypadku, uznałem, że w trybie pilnym musi zostać zdemontowany, zanim komuś stanie się krzywda. A poza tym rozpoczął się już etap przygotowań  do wybudowania ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż torów (termin do czerwca 2018) oraz oświetlenia, które będzie równolegle na tym odcinku wykonywane. Otwarcie terenu MOK rzuciło też nowe światło na perspektywę działek miejskich, które dzisiaj pełnią funkcję doraźnie rekreacyjną. Kilka lat temu został tam postawiony „pająk” wraz z siłownią miejską, która cieszy się dużą popularnością wśród aktywnych mieszkańców.

Obok powstanie strefa aktywności dla młodzieży (projekt budżetu partycypacyjnego). Street workout to coraz popularniejsza forma aktywności fizycznej, polegająca na wykorzystywaniu elementów do ćwiczeń na świeżym powietrzu całkiem za darmo. Wystarczy odrobina motywacji i trochę inwencji, aby zacząć ćwiczyć w przestrzeni miejskiej. Do końca listopada (jeżeli nie będzie „niespodzianek”) pojawi się całkiem spory zestaw drążków, który pewnie będzie służył nie tylko młodzieży.

Dzięki nowemu oświetleniu poprawi też się bezpieczeństwo przebywających czy przechodzących tam osób.

Po drugiej stronie torów trwa budowa park&ride wraz z zagospodarowaniem skweru, na którym już niedługo będziemy się cieszyć nową wiatą rowerową, ławkami i koszami na śmieci.

Przy parkingu zostanie postawiona też toaleta publiczna, dzięki czemu z przestrzeni stacji znikną przenośne toj toje. Jeszcze w tym roku (chyba, że przyjdzie niespodziewane ochłodzenie) wzdłuż torów przy parkingu zostanie dosadzony szpaler drzew.

fot. ^ tu powstanie ciąg pieszo- rowerowy

Dodaj komentarz