Dom No 7

Kiedy kupowaliśmy z żoną dom od spadkobierców Nowosielskich, cenionych twórców ceramiki artystycznej okresu powojennego, robiliśmy to z założeniem, by miejsce przesiąknięte ponad 50 letnią działalnością artystyczną w jakimś stopniu reaktywować. Artyści przy swoim atelier prowadzili jedną z pierwszych prywatnych galerii w Polsce, także wykorzystując walory przyrodnicze podkowiańskiego ogrodu. Po śmierci artystów od czasu do czasu były organizowane wystawy i spotkania, także przez nas.
Przyszedł czas na oficjalną inaugurację kolejnego prywatnego miejsca spotkań ze sztuką na kulturalnej mapie Podkowy Leśnej. Udało się stworzyć kameralną przestrzeń, która wśród wielu funkcji, ma tę najważniejszą – wystawienniczą i społeczną. Ogromna w tym zasługa mojej żony i syna, bo to na nich spoczywa ciężar organizacyjny. Będzie się działo!
Zachęcam do polubienia strony na FB 👍 https://www.facebook.com/profile.php?id=100092311011291 na której będą umieszczane wszystkie informacje związane z działaniem Dom No 7 /strona internetowa http://domnr7.pl/ /
Na początek znakomita wystawa rzeźby KATARZYNY BUŁKI MATŁACZ – NA SKRZYDŁACH WYOBRAŹNI, CZYLI REMEDIUM NA CODZIENNOŚĆ jest połączona z inauguracją przestrzeni. Prezentujemy najlepsze, starannie wyselekcjonowane prace rzeźbiarki. Zapraszam.

Dodaj komentarz