I Mistrzostwa Polski w Teqball – Podkowa Leśna

22-23 września 2018 w Podkowie Leśnej zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w Teqball. W naszym kraju sport ten dopiero raczkuje. Pierwszy stół do teqballa w Polsce został kupiony przez Miasto Ogród Podkowa Leśna i na razie jest jedynym w przestrzeni publicznej. Jako, że jesteśmy prekursorami tej aktywności sportowej, Podkowa we współpracy z Teqball Poland podjęła się trudu zorganizowania tych mistrzostw. Dwa dni zmagań zawodników, którzy zgłosili się z Warszawy, Łodzi, Poznania, Krakowa oraz oczywiście Podkowy Leśnej i okolic. Pierwszego dnia odbyły się zawody singlowe, gdzie zmierzyło się 28 zawodników, natomiast w niedzielę byliśmy świadkami gry w debla, do którego zakwalifikowało się 15 par.

Mecze były bardzo pasjonujące i mimo dość różnego poziomu gry, spotkania były pełne przepięknych akcji oraz długich wymian. Spotkania finałowe pełne emocji, szczególnie, że do ścisłego finału zakwalifikowali się byli uczniowie podkowiańskiej szkoły (KIK). Gratuluję świetnej gry wszystkim zawodnikom, a szczególnie naszym chłopakom, w tym mojemu synowi.

Wyniki  w deblu:

I miejsce –  Alan Gałecki i Mateusz Twarowski reprezentujący Podkowę Leśną

II miejsce – Adrian Duszak (Poznań) i Konrad Nowicki (Warszawa)

II miejsce – Franek Mrzygłód i Mikołaj Chmielecki reprezentujący Podkowę Leśną

IV miejsce – Franek Tusiński i Janek Ochędalski reprezentujący Podkowę Leśną

Wyniki w singlu

I miejsce – Adrian Duszak (Poznań)

II miejsce – Patryk Kamiński (Warszawa)

III miejsce – Konrad Nowicki (Warszawa)

IV miejsce – Franek Mrzygłód (Podkowa Leśna)

Zmagania mistrzowskie poprzedził mecz halowy w piłkę nożną byłych zawodników klubów piłkarskich Legia Warszawa i Polonia oraz dziennikarzy.

Wśród gości byli: przedstawiciele FITEQ – międzynarodowej Federacji Teqballa  – Daniel Zwicky z Węgier oraz Mattew Curtoin z Anglii, były sędzia międzynarodowy Michał Listkiewicz, legendarny trener reprezentacji Polski Andrzej Strejlau oraz olimpijczyk, mistrz świata i Europy w zapasach Andrzej Supron.  Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Telewizja Polsat oraz Przegląd Sportowy. Nie zabrakło też TVP.

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce w  Centrum Olimpijskim w Warszawie przekazałem  Puchar I Mistrzostw Polski w Teqball w Podkowie Leśnej do Muzeum Sportu i Turystyki, tworząc w ten sposób historię tego sportu w Polsce.

W 2017 roku powstała Międzynarodowa Federacja Teqball – FITEQ, zrzeszająca i asystująca zawodowym sportowcom i amatorom na całym świecie. Wielofunkcyjny stół – kluczowy element rewolucyjnej dyscypliny sportu zyskał aprobatę wybitnych piłkarzy i trenerów, którzy potwierdzają jego zastosowanie i przydatność w rozwijaniu umiejętności piłkarskich. To jednak nie tylko narzędzie do podnoszenia umiejętności piłkarskich, ale także świetny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu dla wszystkich grup wiekowych.

 

Dodaj komentarz