Innovation in Politics Awards

Jeżeli otwierasz korespondencję i czytasz „As a Finalist at The Innovation in Politics Awards, you are part of a community of the most dedicated and inspirational policymakers from all over the continent”, to wiesz, że dzień może być tylko dobry.

Mam przyjemność poinformować, że jako Burmistrz Miasta Podkowa Leśna zostałem wyróżniony w europejskim konkursie Innovation in Politics ( Innowacje w Polityce) za działania innowacyjne w dziedzinie ekologii, a w szczególności za rozwiązania w zakresie retencjonowania wód w obszarze budownictwa drogowego. Nasze rozwiązania projektowe uplasowały się wśród 10 najlepszych w swojej kategorii (ekologia) z 90 wyróżnionych w Europie (we wszystkich dziedzinach). Nominacji do nagrody było 398. Projekty oceniało 1058 jurorów z 47 krajów, podkowiańskie realizacje zostały wskazane jako „wybitny przykład innowacji politycznej w Europie”.

Konkurs Innowacje w Polityce jest organizowany przez The Innovation in Politics Institute (Instytut Innowacji w Polityce) z siedzibą główną w Wiedniu. Zostali w nim wyróżnieni politycy odpowiedzialni za realizację projektów, które podniosły jakość życia Europejczyków i wnoszą nowe rozwiązania w  kategoriach: edukacja, ekologia, gospodarka, cyfryzacja, jakość życia, radzenie sobie z COVID-19, demokracja, prawa człowieka, społeczność.

Nominowanymi mogą być obywatele i politycy ze wszystkich 47 państw członkowskich Rady Europy. Zgodnie z regulaminem, wyróżniony projekt musi przede wszystkim prezentować innowacyjny charakter, przełamywać schematy, stawiając jednocześnie czoła wyzwaniom w sferze, w której jest realizowany (mieście, regionie, kraju). Innowacja nie musi należeć do „pierwszych na świecie”. Liczy się nowe (systemowe) podejście w kraju lub regionie, w którym projekt był realizowany i mądra adaptacja do lokalnej kultury czy potrzeb.

Uroczyste wręczenie nagród planowane było na grudzień w Berlinie, ale ze względu na Covid-19 nie odbędzie się.

Dodaj komentarz