Mała architektura

Pojawiły się pierwsze elementy małej architektury w Parku Przyjaźni Polsko -Węgierskiej. Zamontowanych zostało kilka ławek, w przygotowaniu na montaż czekają kosze na śmieci. Ławki i kosze zostały tez zamówione do innych części miasta. Będą ustawiane na nowo zrobionych ulicach. Stare zdemontowane z parku kosze na śmieci sukcesywnie zostają osadzone na drogach w dalszej części miasta. Meble miejskie najczęściej są tylko niewielkim składnikiem ogółu architektury. Mimo niezbyt imponujących gabarytów stanowią bardzo ważny element: poprawiają bezpieczeństwo oraz wygląd okolicy, umożliwiają odpoczynek i sprawną komunikację. Małymi krokami będziemy ujednolicali podkowiańską przestrzeń, tak aby stała się jednorodna i spójna.

DSC_0551Na kształt przestrzeni wpływają też inne elementy, jak np. słupki drogowe. Takowe pojawiły się zamontowane przez Powiat Grodziski na odcinku ul. Jana Pawła.

DSC_0483Moim zdaniem ich estetyka nie jest najtrafniejsza dla Podkowy, choć swoja rolę – poprawy bezpieczeństwa spełniają. Ciąg ulic Brwinowska- Jana Pawła są ulicami powiatowymi i  Miasto ma niewielki wpływ, na to co się na tych ulicach dzieje. Poważnie rozważam przejęcie przez miasto tej ulicy w zarząd, bo to jedyna szansa, że będziemy mieli wpływ na jej kształtowanie pod kątem estetyki, zieleni, porządku i bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz