Maraton Miast Ogrodów -rozpoczęty!

W zeszłym roku po raz pierwszy udało się zrealizować ideę zorganizowania Maratonu Miast Ogrodów, w której wzięła udział Podkowa Leśna i Milanówek. W tym roku dołączył Brwinów, z czego bardzo się cieszymy.  Organizatorem są organizacje pozarządowe: Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe, STO-nogi, od tego roku TS Sokół przy współpracy Urzędu Miasta w Podkowie oraz MCK.

Pierwszy bieg odbył się dzisiaj ( 11.03.18) w podkowiańskim parku. Trasa 5km, zdecydowanie najbardziej terenowa z całego cyklu nie należała do najłatwiejszych (podbiegi i zbiegi przy znacznej różnicy wzniesień), ale pomimo tego blisko 70 zawodników stanęło na mecie.  Bieg był bezpłatny.

Dopisała tez wspaniała, wiosenna pogoda. Jak zwykle przy naszych biegowych imprezach nie sposób zapomnieć o pracy członków zaangażowanych organizacji (PTB i STO-nogi) oraz wolontariuszach, którym zawsze bardzo serdecznie dziękuję.

W naszych biegach chętnie biorą udział  rodziny. Na następną „piątkę” zapraszamy do Milanówka.

Na czym polega Puchar -Maraton Miast Ogrodów?

Idea jest prosta – w zeszłym roku było to 8 biegów, w 2018 jest 7 biegów na dystansach od 5km do 10km, które łącznie dają dystans ponad 42km.

Kalendarz Pucharu:
11.03 – Podkowa Leśna – 5km
15.04 – Milanówek – 5km
27.05 – Podkowiańska Dycha – 10km
10.06 – VI Bieg STO-nogi Mianówek – 10 km
09.09 – Brwinów – 5km
14.10 – Podkowa Leśna – 5km
17.11 – Noc STO-nogi Milanówek – minimum dwie pętle około 3,4km

fot. wszystkie udostępnione fotografie są chronione prawem autorskim

Dodaj komentarz