Kosze uliczne są stałym elementem krajobrazu każdej miejscowości, dlatego dokładamy wszelkich starań aby były trwałe i estetyczne. W Podkowie Leśnej pojawiło się 30 nowych drewnianych koszy ustawionych w różnych częściach miasta, głównie przy traktach regularnie uczęszczanych przez mieszkańców i spacerowiczów.
Archiwum dnia: 11 sierpnia 2018
Plener filmowy w Podkowie Leśnej
Podkowę Leśną już dawno sobie upodobali producenci filmowi i to tu często kręcone są sceny zarówno w przestrzeni publicznej jak i domach prywatnych. Tym razem za plener filmowy posłużył Park Miejski oraz pobliskie ulice i Willa Aida.
W rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości TVP przygotowuje serial „Drogi wolności” i ma to zgodnie z doniesieniami prasowymi być najdroższa produkcja w historii Telewizji Polskiej. W serialu będziemy mogli śledzić burzliwe losy krakowskiej rodziny Biernackich ukazane na tle wielkich wydarzeń historycznych.
Jak już pisałem we wrześniu zeszłego roku, filmowcy ponoszą opłatę za zajęcia pasa drogowego, co w skali roku jest dodatkowym zastrzykiem finansowym dla Podkowy. Koszty eksploatacyjne związane z realizacją zdjęć i koszty obsługi planu pokrywane są przez producenta.
Promocja poprzez film jest jedną z najefektywniejszych w dzisiejszych czasach. Współpraca miasta z branżą filmową układa się dobrze. Znajome podkowiańskie krajobrazy będziemy mogli podziwiać w serialu już na jesieni.
International Beach Teqball Cup
W pierwszych dniach sierpnia odbył się pierwszy Międzynarodowy Puchar Teqball w Budapeszcie. Do turnieju zostało zgłoszonych 30 zespołów z 14 krajów świata: Ukrainy, Polski, Maroka, Serbii, Francji, Syrii, Węgier, Luksemburga, Portugalii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Austrii, Nigerii i Iranu. Polskę reprezentowali Franciszek Tusiński i Jan Ochędalski oraz Adrian Duszak i Grzegorz Staśkiewicz.
Panowie byli najmłodszymi zawodnikami, ale dzielnie dawali odpór doświadczonym sportowcom. Turniej został rozegrany nad jeziorem Lupa i był wyjątkowy pod względem wysokich nagród pieniężnych.
Unikalny, innowacyjny sport teqball znany jest już na Węgrzech i zatacza coraz większe kręgi na arenie międzynarodowej. Stoły znajdują się już w wielu klubach sportowych, instytucjach edukacyjnych i parkach miejskich. Przypomnę, że pierwszy stół do teqballa w Polsce został kupiony przez Miasto Ogród Podkowa Leśna i na razie jest jedynym w przestrzeni publicznej.
Puchar turnieju zdobył węgierski zespół: Ádám Blázovics i Csaba Bányik.
Srebro zdobyła także para Węgier: Máté Szolga i Bence Varga a trzecie miejsce zajął serbski zespół: Bogdan Marojevic i Nikola Mitro. Nagrody zostały przyznane przez Gábora Borsányi, Międzynarodową Federację Teqball, prezesa FITEQ, wiceprezesa György Gattyána i współzałożyciela Viktora Huszára. FITEQ chciałoby, aby teqball był kiedyś sportem olimpijskim, ale pierwszym celem jest zwiększenie liczby graczy, tak aby stał się sportem powszechnym.
Mistrzostwa świata odbędą się w październiku w Reims, we Francji, a tymczasem już 22 września Mistrzostwa Polski zorganizowane przez Teqball Polska w partnerstwie z miastem zostaną rozegrane w Podkowie Leśnej.
You must be logged in to post a comment.