Plener filmowy w Podkowie Leśnej

Podkowę Leśną już dawno sobie upodobali producenci filmowi i to tu często kręcone są sceny zarówno w przestrzeni publicznej jak i domach prywatnych. Tym razem za plener filmowy posłużył Park Miejski oraz pobliskie ulice i Willa Aida.

W rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości TVP przygotowuje serial „Drogi wolności” i ma to zgodnie z doniesieniami prasowymi być najdroższa produkcja w historii Telewizji Polskiej. W serialu będziemy mogli śledzić burzliwe losy krakowskiej rodziny Biernackich ukazane na tle wielkich wydarzeń historycznych.

Jak już pisałem we wrześniu zeszłego roku, filmowcy ponoszą opłatę za zajęcia pasa drogowego, co w skali roku jest dodatkowym zastrzykiem finansowym dla Podkowy. Koszty eksploatacyjne związane z realizacją zdjęć i koszty obsługi planu pokrywane są przez producenta.

Promocja poprzez film jest jedną z najefektywniejszych w dzisiejszych czasach. Współpraca miasta z branżą filmową układa się dobrze. Znajome podkowiańskie krajobrazy będziemy mogli podziwiać w serialu już na jesieni.

Dodaj komentarz