Podkowa Leśna „Symbolem Polskiej Samorządności 2017”

Podkowa Leśna otrzymała kolejne wyróżnienie – „Symbol Polskiej Samorządności 2017”. To miłe, że nasze działania są zauważane przez różne środowiska eksperckie.

W uzasadnieniu możemy przeczytać, że istotnym czynnikiem do uhonorowania naszego samorządu była skuteczna restrukturyzacja budżetu oraz przeprowadzenie uchwał, wytyczających nowe kierunki rozwoju. Działania miasta cechują się także dbałością o wysoki poziom edukacji oraz zaangażowaniem w ochronę zabytkowego charakteru miasta. To wyróżnienie jest wyrazem docenienia dotychczasowych działań władz miasta i osiągnięć na tle innych polskich gmin, w tym także w zakresie skuteczności pozyskiwania środków unijnych oraz przeprowadzania inwestycji infrastrukturalnych.

Tytuł „Symbol Polskiej Samorządności” przyznawany jest od siedmiu lat z inicjatywy Monitora Biznesu i Monitora  Rynkowego – niezależnych dodatków specjalistycznych „Rzeczpospolitej” i „Dziennika Gazety Prawnej”. Nagrodę odebrałem podczas uroczystej gali w dniu 24 listopada br. w Katowicach. Otrzymanie tytułu wsparte było oceną Kapituły programu, a także opiniami laureatów z poprzednich lat.

Nagroda sprawia tym większą radość, że drugą i ostatnią  wyróżnioną w tym plebiscycie gminą poza Podkową Leśną na Mazowszu był Grodzisk Mazowiecki (w innej kategorii).

 

fot. środkowe zdjęcie monitorrynkowy.pl

Dodaj komentarz