Podkowa Leśna wygrywa w sądzie z Brwinowem ws. przesyłu wody

Sąd w Pruszkowie ogłosił wyrok dotyczący tematu wody, wzajemnych relacji pomiędzy Podkową Leśną a Brwinowem. Miasto Podkowa Leśna wygrało tę sprawę, w całości powództwo Brwinowa zostało oddalone.  Od gminy Brwinów na rzecz gminy Podkowa Leśna oraz Skarbu Państwa zasądzono koszty postępowania.
Choć z satysfakcją przyjąłem wczorajszy wyrok sądu, to jednak z ubolewaniem odbieram sposób rozwiązywania sporów przez władze gminy Brwinów. Wystąpienie Burmistrza Brwinowa Arkadiusza Kosińskiego na drogę sądową przeciwko Podkowie Leśnej, urządzanie sądu kapturowego na sesji rady gminy Brwinów, przeinaczanie faktów i manipulowanie nimi, próby wykorzystania mediów, podsycanie nastrojów rozżalonych brakiem wody w kranach mieszkańców, konfliktowanie sąsiedzkich społeczności, pisanie skarg na władze sąsiedniej gminy, która wpływu i odpowiedzialności za braki wody nie miała, uważam za niepotrzebne i krótkowzroczne. Mam nadzieję, że władze Brwinowa wyciągną z tej lekcji wnioski. Wyrok jest nieprawomocny.
Korzyścią, jest to że stanowcze działania Podkowy Leśnej przyczyniły się do podjęcia tak długo oczekiwanych inwestycji wodociągowych dla południowych sołectw Brwinowa.
Dla przypomnienia:

Dodaj komentarz