Pomoc dla poszkodowanych na Pomorzu

Mając na względzie dramatyczną sytuację w jakiej znaleźli się mieszkańcy Gminy Brusy w powiecie chojnickim, województwie pomorskim, w wyniku nawałnicy, która przeszła w nocy z 11 na 12 sierpnia br. zdecydowałem o konieczności udzielenia pomocy finansowej w wysokości 20.000zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu cysterny do przewozu wody pitnej dla mieszkańców.

Stosowną uchwałę skierowałem do Rady Miasta Podkowa Leśna z prośbą o jej podjęcie. Pomoc finansowa zostanie udzielona w formie dotacji ceowej ze środków miasta. Z informacji uzyskanej od burmistrza Brus dowiadujemy się, że żywioł zniszczył i odebrał wielu ludziom dorobek ich życia. Dach nad głowa straciło ponad 20 rodzin, 17 domów zostało całkowicie zniszczonych, ponad 600 budynków mieszkalnych zostało poważnie uszkodzonych, odnotowano również liczne straty w budynkach gospodarczych. Straty w uprawach rolnych i leśnych przybrały niewyobrażalna skalę. W prace ratownicze i porządkowe zaangażowanych jest ponad 700 strażaków i innych służb.

fot. źródło dziennibałtycki. pl

Mieszkańcy walczą o powrót do normalności. W związku z usuwaniem szkód nawałnicy, z mediów dowiadujemy się, że do akcji włączyło się wojsko wyposażone w specjalistyczny sprzęt, które ma za zadanie udrożnić rzeki: Zbrzycę i Młosinę, i nie dopuścić do podnoszenia się poziomu wód w jez. Leśno Dolne i Leśno Górne. Strażacy i pogotowie energetyczne udrażniają drogi oraz pasy lasu, przez które przebiegają linie energetyczne wysokiego napięcia oraz przywracają prąd dla mieszkańców.

Każdy, któ chcialby  udzielić pomocy finansowej, może zrobić przelew na niżej podany nr konta.

Dodaj komentarz