Teqball w Podkowie Leśnej!

Teqball – znacie to? Pierwszy w Polsce stół do Teqballa został zamontowany na stałe w Podkowie Leśnej.  Przyjechał z Węgier, bo Węgrzy wymyślili tę nową dyscyplinę sportu –połączenie ping ponga z piłką nożną, choć  można  grać można we wszystko.

Dwie lub cztery osoby i kawał dobrej zabawy gwarantowany.  Zresztą sami możecie sie przekonać, stół został zamontowany na terenie MOK, obok skateparku.

Pierwsze mistrzostwa świata w teqballu odbyły się w zeszłym roku w Budapeszcie. Jako, że jesteśmy prekursorami tej aktywności sportowej w przestrzeni publicznej w Polsce, może jakiś podkowianin zapała do uprawiania tego sportu profesjonalnie.

Bardzo cieszę się, że pomysłodawcy przyszli najpierw do mnie, wiedząc, ze jestem otwarty na wszelkie innowacje i nowinki. Ściągajac stoły z Wegier już zaraziliśmy pomysłami inne gminy ( transport kilku stołów był tańszy), więc wzorem Podkowy teqball rozleje się na inne miejscowości. I super, grajmy, szczególnie, że jest to gra dla dużych i małych, starych i młodych!

A tu moje próby uwiecznione na filmie.

Zasady gry może zobaczyć na filmiku pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=RD9d5VAUgYQ&feature=youtu.be

 

Dodaj komentarz