V Podkowiańska Dycha

Przed nami  V Podkowiańska Dycha. Oprócz biegu głównego na 10 km, zostały przygotowane cieszące się dużym powodzeniem biegi dla dzieci na 400 i 800 m. Wszystkich, którzy nie mają jeszcze śmiałości zmierzyć się z dystansem 10 km zapraszamy na Bieg Bez Barier na dystansie 3 km. W tym roku, podobnie do poprzedniego również w programie jest rywalizacja Nordic Walking. Na biegaczy czeka urozmaicona leśno-miejska trasa.  W podkowiańskim parku miejskim przy stawie powstanie Miasteczko Biegowe z wieloma atrakcjami.

DSC_7234

W tym roku z okazji jubileuszowej edycji będzie atrakcyjna nagroda główna burmistrza.  A jest nią Rower Cube Analog, który potrafi podobno wszystko. Nie trzeba być najszybszym, wystarczy wziąć udział w biegu i mieć trochę szczęścia. Kto jeszcze się nie zapisał, ten ma jeszcze szansę. Są jeszcze miejsca na listach startowych. Zapisy przez stronę organizatora www.ptb-podkowa.pl trwają do dnia 23 maja.

rower cube

Mile widziani kibice wzdłuż trasy biegu. Jeżeli tylko będzie upał, to mieszkańcy mogą polewać wodą biegaczy – to wielka ulga dla biegających.

W miasrteczku biegowym będzie jak zwykle wiele aktywności sportowych dla dzieci: jazda konna, łucznictwo, tenis oraz animacje sportowe prowadzone przez naszych partnerów i organizacje pozarządowe z Podkowy Leśnej. Nie zabraknie konsultacji dla biegaczy prowadzonych przez specjalistów odnowy biologicznej i fizjoterapii oraz trenerów biegowych. Będziemy gościć po raz drugi Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Milanówku prowadzone przez wolontariuszy Fundacji im. 120-lecia TOZ w Polsce. Mamy nadzieję, że bezdomne psy i koty znajdą nowe przyjazne domy.

Szczegółowy program jest na stronie internetowej imprezy, www.ptb-podkowa.pl

UTRUDNIENIA W RUCHU KOŁOWYM – czasowo w godz. 10.30 -13.00

Trasy biegów Podkowiańskiej Dychy są zaznaczone na zamieszczonych mapkach. Bieg będzie przebiegał ulicami Lilpopa, Lipową, Słowackiego, Prusa, Krasińskiego, Młochowską (od Krasińskiego do Nadarzyńskiej), Sienkiewicza, Mickiewicza, Reymonta i Jana Pawła II. W związku z zawodami nastąpią utrudnienia w ruchu ulicznym na wymienionych ulicach. Trasa zaplanowana jest tak, aby uciążliwości ograniczyć do minimum. Wszystkich kierowców, mieszkańców Podkowy i okolic prosimy o wyrozumiałość. Prosimy też o współpracę z policją, strażą miejską i wolontariuszami, którzy będą tego dnia pracować na trasie biegu.

 

Dodaj komentarz