Wybory prezydenckie 2020. Wyniki

Wyniki w Podkowie Leśnej:

Rafał Trzaskowski 68,03% (1685)
Andrzej Duda 31,97% (792)

Frekwencja 82,53% Uprawnionych do głosowania  było 3034
Gratuluję podkowianom!

Szanowni,

należą się wielkie gratulacje dla mieszkańców małej wiejskiej gminy Klwów na Mazowszu, w której frekwencja wyniosła 94,84%. I choć ich wynik wyborczy nie jest z mojej bajki, to ogromne zaangażowanie wójta, by zdobyć upragniony samochód strażacki jest godne podziwu (sytuację finansową mają mizerną). Oby dobrze służył i jak najrzadziej.
Gratulacje należą się także mieszkańcom Cisnej na Podkarpaciu. Z wynikiem 70,96% dla Rafała Trzaskowskiego przy frekwencji 83,13% są wyjątkiem godnym naśladowania szczególnie w tej części Polski.
Wszystko wskazuje na to, że najwyższe poparcie Trzaskowski zdobył w Sopocie 72,16% (fr.77,59%), tu właściwie nie ma zaskoczenia, a klimat i dobre zarządzanie sprzyja nie tylko mieszkańcom, ale i turystom. Gratuluję. Edit: Jednak Wisła na Śląsku 73,55% Brawo!
Gratuluję także sąsiedniej gminie Michałowice, która w tych wyborach w pięknym stylu pokonała nas walce o lidera frekwencji (83,66%) i zapewne tam trafi czek na 50 tys. zł Stowarzyszenia Metropolia.
Te wybory pokazały, że największą nadzieją na przyszłość są ludzie młodzi 18-29 lat, którzy udzielili poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu na poziomie 63,7% opowiadając się za Polską demokratyczną, otwartą i tolerancyjną. Trzymajmy kciuki, by nie wyjechali z kraju.
Nadzieją też jest edukacja i to o nią musimy walczyć z dużą determinacją. 65,1% ludzi z wyższym wykształceniem zagłosowało na Rafała Trzaskowskiego. To na nas tkwi odpowiedzialność by kształcić dobrze, na najwyższym poziomie, ale i świadomie kształtować postawy ludzi młodych.
I na koniec pocieszam się, że rzutem na taśmę jeszcze się załapałem do grupy wiekowej (40-49), która w większości popiera Rafała 54,4%.

fot. Agencja Gazeta

Gratulacje dla Rafała Trzaskowskiego za osiągnięty ogromny sukces zostawię sobie na osobny artykuł.

 

Dodaj komentarz