1 sierpnia

Program wydarzeń, jakie z tej okazji zaplanowano w Warszawie i okolicy uwzględniał różne formy aktywności. Tak, by każdy znalazł swój sposób na oddanie hołdu: czy to na sportowo, czy artystycznie, oglądając filmy tematyczne, czy też biorąc udział w oficjalnych uroczystościach.

Uroczystości związane z 73 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego w Podkowie Leśnej odbywały się jak co roku na cmentarzu . Kiedy wybiła Godzina „W” zawyły syreny. Hołd  ku czci poległych i walczących o Warszawę w 1944 roku oddali przedstawiciele władz samorządądowych, szkoł, jednostek kultury i mieszkańcy.

Natomiast dwa dni wcześniej w Warszawie 11 tys. biegaczy uczciło rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego uczestnicząc w biegu, w tym mój syn Franek. Masa ludzi biegnących 10km i podniosła atmosfera robiła wrażenie.

Uroczysty nastrój tworzyły grupy rekonstrukcyjne oraz ustawione wzdłuż trasy  płonące znicze. Uczestnicy  przemierzyli stolicę w biało-czerwonych opaskach powstańczych, a z głośników usłyszeliśmy odgłosy bombardowania. Został tez odśpiewany hymn.

Dodaj komentarz