100 zdjęć na 100 lecie odzyskania niepodległosci

Głosowanie w konkursie Narodowego Archiwum Cyfrowego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przebiegło po naszej myśli. 100 najciekawszych zdjęć z okresu II RP zostanie opublikowanych w formie albumu jesienią 2018 roku. Wśród nich znajdą się dwa szczególnie nam bliskie: Otwarcie sezonu samochodowego w Podkowie Leśnej w 1939 r. w kategorii „krajobrazy”

i Profesor Kazimierz Michałowski (podkowianin) podczas oględzin sarkofagu w 1937 r. Polskie wykopaliska archeologiczne w Egipcie. w kategorii „nauka”.


Zasady konkursu były proste, od 12 lutego 2018, w każdy poniedziałek, na profilu Facebook Narodowego Archiwum Cyfrowego prezentowało nową galerię złożoną z ok. 25 zdjęć z zasobu NAC. Użytkownicy spośród nich mogli wybrać i „polajkować” najciekawsze zdjęcia, a 10 fotografii z największą ilością polubień znajdzie się w albumie , o którym wyżej napisałem. Ogromnie się cieszę, że oba zdjęcia przeze mnie promowane były tak licznie udostępniane przez użytkowników facebooka, co przyczyniło się bezpośrednio do tak dobrego wyniku.

Publikacje Narodowego Archiwum Cyfrowego „100×100”, poza albumem książkowym, będzie dostępna w formie bezpłatnego ebooka na stronie nac.gov.pl

źródło zdjęć https://www.facebook.com/narodowe.archiwum.cyfrowe/

Dodaj komentarz