Akcja prewencyjna „żółta kartka”

Wielu kierowców zostawia auta na chodnikach, trawnikach i skrzyżowaniach. Liczba parkujących osób w Podkowie wzrosła o tyle, że stanowi to duże utrudnienie, szczególnie dla pieszych. Żaden z naszych chodników, nie ma więcej szerokości niż 1,5m tak, aby przepisowo postawić na nim samochód chociaż dwoma kołami. Auto można zaparkować w odstępie 10 m od przejścia dla pieszych i to tylko wówczas, gdy nie zakazuje tego inny znak. Minimum 10 m odstępu należy zachować także parkując samochód w rejonie skrzyżowania i przejazdu kolejowego. Problem dotyczy głównie centrum, a w szczególności okolic szkół i Kościoła. Wraz z podkowiańską policją rozpoczęliśmy akcję prewencyjną dotyczącą parkowania niezgodnego z przepisami. Kierowcy, którzy źle zaparkują będą znajdowali za wycieraczką żółtą kartkę (o treści jak na zdjęciu). Apeluję o niezastawianie chodników i roztropne parkowanie na ulicach, szczególnie w centrum. Akcja potrwa do końca czerwca. Po tym terminie już wszystko w rękach policji, ale mogą posypać się mandaty.

Celem podjętych działań jest uświadomienie i wprowadzenie dobrych obyczajów na drodze, skuteczne egzekwowanie od kierujących zasad zatrzymania i postoju na obszarze miasta oraz przeciwdziałanie powstawaniu utrudnień w ruchu spowodowanym nieprawidłowym postojem samochodów.

Wytworzyła się bardzo niedobra atmosfera, gdzie mieszkańcy notorycznie dzwonią na policję prosząc o interwencję w/s zastawionego chodnika, złoszczą się kierowcy na wlepiane mandaty, a wystarczyłoby wzajemne szanowanie się, stosowanie się do obowiązujących przepisów i czasami wyrozumiałość w sytuacjach nadzwyczajnych. Bądźmy życzliwi dla siebie, a będzie nam się łatwiej żyło w mieście, które jest w końcu naszym wspólnym miejscem na ziemi.

Trwają prace nad uporządkowaniem centrum, wprowadzeniem stref płatnego parkowania i park& ride. Ale to wymaga czasu i pieniędzy, więc w tym względzie proszę o cierpliwość.

Dodaj komentarz