Blisko 100% złożonych wniosków na 500+

Nie znam danych z kraju, ale jak sądzę realizacja Programu 500+ w Podkowie Leśnej mogłaby być niewątpliwym sukcesem obecnego rządu, oczywiście pod warunkiem, że podciągną się trochę w liczeniu (prawidłowym szacowaniu dzieci) i pójdą za tym terminowe wypłaty pieniędzy. Chwilowo jednego i drugiego brak.

Na dzień 23 maja 2016r. zostało złożonych 180 wniosków na świadczenia dla 260 dzieci, co daje 98% uprawnionych dzieci z Podkowy Leśnej do pobierania 500zł. Tylko przypomnę, że zgodnie z miejską  ewidencją takich dzieci mamy 267 (bez liczby dzieci pierwszych lub jedynych dzieci, na które przysługuje świadczenie wychowawcze). I zaznaczam, w ewidencji nie ma dzieci uchodźczych z Dębaka.  Więcej w poprzednim artykule arturtusinski-podkowa.pl/program-500/ . W stosunku do rządowych szacunków, w rzeczywistości dzieci uprawnionych do pobierania świadczenia w naszym mieście jest o ok. 50% więcej – zawsze możemy to potraktować jako sukces demograficzny.

Wnioski można składać od momentu startu programu. Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy – tj. od 1 kwietnia 2016 do 1 lipca 2016 rodzice dostaną wyrównanie wstecz. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie, gmina ma do trzech miesięcy, licząc od dnia złożenia wniosku z prawidłowo wypełnionymi dokumentami, na wydanie decyzji i wypłacenie świadczenie wychowawczego. Oczywiście, jak dostanie pieniądze. Do 20 maja na ten cel wpłynęło do kasy miasta 171.170 zł (w kilku ratach)– z prostego matematycznego rachunku wynika, że środków na wypłaty brakuje.

Pomimo, że  narodowej TVP nie oglądam (tylko z prozaicznego powodu – braku telewizora), to jeszcze chwilowo śpię spokojnie, wierząc w to, że Pani premier wywiąże się z obietnic, szczególnie, że minister rodziny, pracy i polityki społecznej E. Rafalska wszystkie dane z Podkowy Leśnej otrzymała. Jednym słowem czekamy na wyrównanie.

Mieszkańcom gratuluję zdyscyplinowania w umożliwieniu realizowania programów rządowych. Zachęcam  te 2% pozostałych podkowian do złożenia wniosków.  100% w zasięgu ręki, takiej frekwencji nie mieliśmy nawet w wyborach!

 

 

 

Dodaj komentarz