Puchar Polski w Nordic Walking

W niedzielę 15 maja 2016 Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie zapełnił się zawodnikami Pucharu Polski. Była to największa z cyklu imprez tego typu w Europie. Jest to sport tani, łatwy i najmniej kontuzjogenny, pewnie dlatego przeżywa w Polsce taki rozkwit jako uniwersalna i popularna forma rekreacji dla każdego.  Organizatorem zawodów była Polska Federacja Nordic Walking. Puchar Polski w Nordic Walking to cykl zawodów, którego celem jest popularyzacja aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia, a także propagowanie idei Nordic Walking wśród mieszkańców Polski. Organizacja tych wydarzeń ma także przyczynić się do wzrostu świadomości oraz wyrobienia nawyku systematycznej aktywności fizycznej wśród Polaków.

DSC_2423W tym roku po raz pierwszy zawody Nordic Walking odbędą się też w Podkowie Leśnej podczas IV Podkowiańskiej Dychy.

Od początku marca w Podkowie Leśnej w soboty odbywają się treningi Nordic Walking. Uczestników spotkania prowadzi trenerka Katarzyna Taber z Podkowiańskiego Towarzystwa Biegowego. Chodzenie z kijami jest proste, ale wymaga kilku ćwiczeń, aby uruchomić ciało, obręcz barkową, obręcz biodrową i wypracować technikę, która sukcesywnie spełni zakładane cele. Nordic Walking nie wymaga innego specjalistycznego sprzętu niż kije. Nie trzeba inwestować w drogi sprzęt wystarczy zakup dopasowanych dla siebie kijów i można zacząć maszerować.  Wygodne,  sportowe ubranie – tak, jak lubimy dopełnia przyjemności maszerowania, szczególnie po lesie Młochowskim. PTB zaprasza wszystkich chętnych na kolejne treningi.

20160305_131730Fot. 1 i 2 Katarzyna Tusińska – Puchar Polski, fot.3 trening w Podkowie Leśnej

Dodaj komentarz