Dofinansowanie na termomodernizację

Otrzymaliśmy dofinansowanie  w wysokości 460.600,63 zł na termomodernizację czterech budynków użyteczności publicznej: Urzędu Miasta, biblioteki, dwóch budynków komunalnych (mieszkalnych) „Hel” na ul. J. Pawła II 29 i na ul. Jaworowej 13. Wartość projektu wynosi 1.366.230,49 zł.

Wniosek do Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych  złożyliśmy jeszcze w maju br. W szranki o dofinansowanie stanęło ponad 200 wnioskodawców, przy czym ocenę formalną przeszło tylko 184. W pierwszej decyzji Samorząd Województwa przyznał dofinansowanie 23 projektom, natomiast szybko zwiększył alokację dofinansowując kolejne 41 podmiotów. Nasz projekt został bardzo wysoko oceniony – dostał  48,50 pkt na 50,00 możliwych i znalazł się ex aequo na 5 pozycji, jako pierwsza gmina miejska lub miejsko – wiejska.

Celem projektu jest „Redukcja utraty energii cieplnej i elektrycznej w budynkach Miasta Podkowa Leśna”. Zakres prac w budynkach będzie różny, w zależności od potrzeb. Obejmą one ocieplenia ścian zewnętrznych i wewnętrznych, ocieplenia podłóg, stropów, stropodachów oraz ocieplenia dachów, wymianę stolarki drzwiowej i okiennej, wymianę instalacji ciepłej wody użytkowej oraz wymianę instalacji centralnego ogrzewania odpowiednio do zaleceń audytora w danym budynku.

img_0027

Urząd Miasta

dsc_5418

ul. Jana Pawła II – budynek komunalny

dsc_0873

Biblioteka

fot. w nagłówku – ul. Jaworowa – budynek komunalny

Dodaj komentarz