Koniec z przejściem do rowu

Z przyjemnością informuję, że po latach starań o wybudowanie fragmentu brakującego chodnika na ulicy  Brwinowskiej należącej do powiatu grodziskiego, pomiędzy ulicą Orlą a Sokolą  udało się doprowadzić tę inwestycję do skutku. Dzięki Powiatowemu Zarządowi Dróg przy niewątpliwej przychylności starostwa został rozstrzygnięty przetarg na prace budowlane. Chodnik o szerokości 1,5m przykryje rów odwadniający, będzie wykonany z kostki, tak jak pozostała część chodnika na ulicy Brwinowskiej. Zostanie wykonany zjazd do posesji, dreny odwadniające, studnie kanalizacyjne, rów zostanie pogłębiony i oczyszczony.

O sprawie pisałem wielokrotnie, przede wszystkim z powodu przejścia dla pieszych, które dzisiaj prowadzi do rowu co stwarza duże niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu, a przede wszystkim dzieci. Po wybudowaniu chodnika ten problem zostanie pomyślnie rozwiązany. Jeżeli aura pozwoli i prace będą mogły być wykonywane jeszcze teraz, to do końca marca powinniśmy poznać efekty. Koszt planowanej inwestycji to 82.434zł, która w całości będzie pokryta z budżetu Powiatowego Zarządu Dróg.

To już druga inwestycja Powiatowego Zarządu Dóg w ciągu ostatnich miesięcy w Podkowie Leśnej. Od grudnia bowiem możemy cieszyć się z zamontowania „inteligentnej sygnalizacji świetlnej” – radaru ograniczającego prędkość przy szkole samorządowej. Więcej w artykule „Inteligentna sygnalizacja przy-szkole”.

Dodaj komentarz