Sobotni wieczór spędziłem na premierze spektaklu pt. „Spotkanie” wystawionego przez teatr Kiosk Ruchu (w podkowiańskim CKiIO). Teatr szczególny, bo przypomina bardziej pantomimę, gdzie środkiem wyrazu jest ruch, mowa ciała i gesty. Gdzie to nie słowa są nośnikiem przekazu, ale umiejętne połączenie myśli, emocji i ruchu. Jako widz mogłem doświadczyć i poczuć cały wachlarz doznań, które aktorzy mówiąc kolokwialnie mi zaserwowali. Oglądając sztukę, przedstawienie (?) zastanawiałem się, czy na pewno rozumiem co autor ma na myśli, ale wchodząc w to głębiej dostrzegłem, że najważniejsze jest to co ja odczuwam, to moje emocje są tym przekazem i u każdego mogą być one inne. Momentami ekspresja aktorów była na tyle intensywna i przejmująca, iż miałem wrażenie, że publiczność ( w tym ja) boi się oddychać co wzmagała dodatkowo potworna cisza na sali. A może to był tylko strach przed włączeniem mnie jako odbiorcy w uczestnika działań artystycznych. Gratuluję choreografii Aleksandrze Zdunek i występu aktorom – sąsiadom.
Archiwum miesiąca: luty 2015
Dofinansowanie 750.000zł!
Z radością informuję, że Miasto dostało dofinansowanie w wysokości 750.000 zł (dokładnie 749.480, 28zł) na projekt budowy zintegrowanego systemu informacji miejskiej, co daje 85% wartości całego projektu. Założeniem projektu jest utworzenie i rozwój systemu oznakowania (zarówno w przestrzeni wirtualnej jak i rzeczywistej) obszaru całego miasta. System informacji o mieście będzie zawierał: oznakowanie lokalizacji instytucji kultury i zabytków (plan miasta, pylony kierujące, nośniki z nazwami ulic i piktogramami), oznakowanie lokalizacji i układu ulic, panele i słupy ogłoszeniowe i inne. Poza tradycyjnym systemem oznakowania zrealizowana zostanie aplikacja informatyczna oraz strona www kompatybilna funkcjonalnie z mobilnym przewodnikiem. Realizacja projektu uwzględnia potrzeby osób niepełnosprawnych – na wszystkich planach miasta, na słupkach z nazwami ulic i piktogramach będzie naniesiona powłoka do odczytania Braille’m. Projekt przewiduje też wiele innych ciekawych rozwiązań.
Dokumentacja została wykonana w 2009r. , w zeszłym roku bezskutecznie starano się o dofinansowanie. W dodatkowej weryfikacji przeprowadzonej w lutym, po ponownym rozpatrzeniu naszego wniosku dzisiaj dostaliśmy informację z Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, że w dniu 25 lutego 2015 r. Zarząd Województwa Mazowieckiego zatwierdził uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie zatwierdzenia listy rankingowej projektów pozytywnie zweryfikowanych pod względem oceny wykonalności, merytorycznej oraz strategicznej złożonych w ramach konkursu Priorytet VI „Wykorzystanie walorów naturalnych i kulturowych dla rozwoju turystyki i rekreacji” dla Działania 6.1 „Kultura” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.
Sprawa policji – c.d.
Interwencji w/s policji ciąg dalszy. Moje wystąpienie na dzisiejszej sesji Rady Powiatu było skierowane do starosty i radnych, aby wsparli działania Podkowy Leśnej polegające na tym, żeby nie tylko utrzymać posterunek policji w Podkowie, ale uzmysłowić Komendzie Stołecznej, że liczba mieszkańców w powiecie grodziskim od momentu jego powstania w 98r. wzrosła o ponad 25%. Równocześnie nie zwiększyła się liczba policjantów, powiem więcej – w ciągu ostatnich trzech lat zabrano z powiatu kilka radiowozów.
W interesie wszystkich mieszkańców powiatu grodziskiego i obowiązkiem wszystkich samorządowców jest zapewnienie odpowiedniego dla oczekiwań obywateli poziomu bezpieczeństwa. Zaapelowałem o wspólne przez wszystkie samorządy z terenu powiatu podjęcie starań o zwiększenie liczby etatów, a co za tym idzie patroli policji w terenie. Proponuję większe instytucjonalne związanie policji z lokalnymi samorządami nie tylko poprzez budowę stacji monitorowania w budynkach zajmowanych przez policję, ale również znalezienie wspólnych płaszczyzn interesów dla obydwu rodzajów administracji. Pozwoli to lepiej wykorzystać substancję lokalową i obniżyć koszty funkcjonowania.
Swoją interpelację w sprawie przywrócenia komisariatu na terenie Podkowy złożył na ręce przewodniczącego Rady Powiatu – radny Krzysztof Sankiewicz. Bardzo mocno swoje poparcie dla działań społeczności Podkowy wyraził przewodniczący zeszłej kadencji rady – Wojciech Hardt.
Przewodniczący Rady Powiatu zadeklarował, że sprawę posterunku w Podkowie skieruje do odpowiedniej komisji.
Dzień Myśli Braterskiej
Dzisiaj 22 lutego, na całym świecie skauci obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. Historia ustanowienia tego dnia zrodziła się 1926r. w Stanach Zjednoczonych – w rocznicę urodzin założycieli skautingu Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell. Dzień Myśli Braterskiej uświadamia wszystkim, że jesteśmy dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.
Jak najwięcej braterskich gestów każdego dnia byłym i obecnym harcerzom!
zdj. pochodzi z kroniki144 MDH
Składamy wnioski.
16.02.2015r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił nabór wniosków w ramach programów z dziedziny ochrony przyrody.
Wystąpiliśmy o dofinansowanie na pielęgnację i dosadzenia w Parku Przyjaźni Polsko Węgierskiej na kwotę blisko 280 tys.(90% wartości prac) – Program 2015-OP-16 pn. „Zadania z zakresu ochrony przyrody”. Zajmujemy trzecią pozycję na liście. Czekamy…
You must be logged in to post a comment.