Wyniki wyborów 2024

MAGDALENA ECKHOFF z KWW Mieszkańcy dla Podkowy została wybrana Burmistrzem Podkowy Leśnej! Gratuluję!
Oficjalne wyniki na PKW:
Magdalena Eckhoff 52,06%
Wojciech Wisniewski 26,74 %
Małgorzata Stępka 18,08 %
Besik Latsabidze 3,12%
Frekwencja w Podkowie 68,74% (Polska ok. 51,04).
Wprowadziliśmy 12 na 15 radnych do Rady Miasta.
Wielkie gratulacje dla RADNYCH z KWW Mieszkańcy dla Podkowy:
2. Agata Brzozowska – Kempf
3. Anna Olejniczak – Siara
4. Edyta Barucka
5. Wojciech Sancewicz
6. Adam Krupa
7. Alicja Rotfeld-Paczkowska
9. Bożena Agata Górczyńska
10. Michał Gołąb
12. Aleksandra Bankiewicz
13. Wojciech Żółtowski
14. Ewa Wolska
15. Jacek Matłacz
Ogromne podziękowania Ani Żuromskiej Mihułce (11), Oldze Jarco (1) i Jarkowi Hanulakowi (8 ) za współpracę, zaangażowanie i wysoką kulturę prowadzonej kampanii. Strata niewielką liczbą głosów pokazuje wielkie społeczne poparcie dla stabilizacji, rozwoju i obranego dotychczas kierunku.
Z wielką przyjemnością pracowało się z Waszą całą ekipą.
Nie muszę Państwu mówić, jak bardzo się cieszę z wyborczego sukcesu, zwłaszcza że kolejny kandydat na burmistrza osiągnął wynik dwukrotnie mniejszy od kandydatki popieranej przeze mnie.
Skład Rady Miasta domykają:
1. Katarzyna Majewska – Lutyk
8. Dąbrówka Smolny
11. Anna Baranowska
Gratuluję i życzę owocnej współpracy.

Inwestycje dla dzieci i młodzieży

W ciągu ostatnich kilku lat w Podkowie Leśnej powstało szereg miejsc, w których dzieci i młodzież mogą aktywnie spędzać czas.
Pumptrack, strefa aktywności, nowe boiska, bieżnie, plac zabaw i altanka do siedzenia. Stworzyliśmy warunki dla pasjonatów końskiej jazdy, obecnie rozstrzygnęliśmy przetarg na przeprowadzeniu robót na skateparku polegających na wymianie nawierzchni, montażu nowej rampy Quarter pipe i bank ramp o wym. 416x488x150, a także wymianie nawierzchni na terenie siłowni plenerowej.
Wszystkie te miejsca są monitorowane.
Również uzgodniliśmy z Nadleśnictwem możliwość wybudowania w lesie single tracka.
Stworzenie przestrzeni, w której młodzież czułaby się dobrze i mogła spędzać czas, tak jak lubi, ale też kreatywnie na sportowo, zdrowo i aktywnie było priorytetem mijających kadencji.

Uspołecznione zarządzanie

W obu kadencjach konsultowaliśmy, uzgadnialiśmy, rozmawialiśmy. Odbyło się ponad 50 spotkań (w VII kadencji 36) Burmistrza Miasta z mieszkańcami, na których omawiano lokalne tematy (kryzys uchodźczy, przebudowę dróg, stawu, ul. Lipowej, wprowadzenia nowej stałej organizacji ruchu w mieście, nasadzenia, zmiany legislacyjne, systemu odpadów, dokumentów planistycznych, zmian klimatycznych czy jakości powietrza i in.).
Spotkania miały różną formę. Ogromna większość z nich była tematyczna, ale poza tym były też spotkania poszczególnych grup interesariuszy, tak jak te z Uniwersytetem Otwarte Pokolenia np. dotyczące planów inwestycyjnych, parku czy stanu finansów miasta. W znacznej większości spotkań udział brali zaproszeni goście. Odbywały się spotkania w postaci paneli dyskusyjnych, konsultacji z projektantami branżowymi i ekspertami w różnych dziedzinach. Na wszystkich spotkaniach mieszkańcy zabierali głos (bez ograniczeń). Miały też miejsce spotkania o zupełnie innym charakterze, nie wymienione wyżej, kiedy grupa mieszkańców zapraszała mnie, by podyskutować o palących ich problemach.
W czasie lockdownów, spowodowanych pandemią COVID-19 sposób komunikacji musiał się zmienić, dlatego dialog został częściowo przeniesiony do przestrzeni wirtualnej. Zostało zorganizowanych 11 live chat’ów przeprowadzonych w mediach społecznościowych.
Wzrosła obszerność Biuletynu do kilkudziesięciu stron. Biuletyny prawie regularnie pojawiają się co 2 miesiące we wszystkich podkowiańskich domach. Strona www miasta została dostosowana do potrzeb osób niedowidzących, od 2015 roku doczekała się, podobnie jak BiP modernizacji i dostosowania do dzisiejszych wymogów. Zostało zaktualizowane oficjalne konto urzędu na FB.
Poza oficjalnymi drogami na bieżąco przekazywałem informacje w sposób mniej formalny, za pośrednictwem prowadzonego bloga oraz konta na Facebooku. Dostępny był służbowy nr telefonu, z czego wielu mieszkańców korzystało, również poza godzinami urzędowania. Podobnie jest z e-mailem jak i wiadomościami prywatnymi pisanymi za pośrednictwem facebooka.