Przedszkole czeka na dzieci

Jesteśmy po odbiorze końcowym nowego przedszkola. Pracownicy  w pocie czoła meblują i wyposażają pomieszczenia.  Od września 2021 roku do przedszkola zostało przyjętych 145 dzieci. Planowana grupa dla młodszych przedszkolaków nie została utworzona ze względu na brak wystarczającej liczby zainteresowanych z Podkowy Leśnej. Po wsłuchaniu się w opinie środowiska rodziców, zdecydowano o pozostawieniu „0” w przedszkolu.

Przedszkole zostało zaprojektowane z uwzględnieniem nie tylko wyśrubowanych norm zapotrzebowania na energię, bo wykańczany budynek jest budowany w standardzie pasywnym, ale przede wszystkim jako komfortowe miejsce wczesnej edukacji.

Miasto zleciło wykonanie projektu w 2018 r. We wrześniu 2019 r projekt naszego przedszkola w Podkowie Leśnej wykonany przez firmę Bjerg Arkitektur zdobył wyróżnienie w konkursie PLGBC Green Building Awards 2019 w kategorii Najlepszy projekt ekologiczny.

Całkowity koszt budowy przedszkola wyniesie  niespełna 12 mln zł. Budowa finansowana jest ze środków własnych miasta oraz z pożyczki, którą udało się pozyskać z funduszy unijnych dystrybuowanych przez Mazowiecki Regionalny Funduszu Pożyczkowy, powołany przez samorząd województwa mazowieckiego. Pożyczka została zaciągnięta na 20 lat, przy stałym oprocentowaniu liczonym jedynie od kwoty faktycznego zadłużenia w wysokości 0,22%.  Całkowity koszt obsługi tej pożyczki wyniesie w przybliżeniu 231.000,00 zł.

Poziom i jakość świadczonych usług w jednostkach edukacyjnych jest priorytetem w rozwoju naszego miasta. Kolejny rok utrzymujemy najwyższą lokatę w rankingach „Miejsc sprzyjających edukacji”. Kilka lat temu rozbudowano szkołę, dzięki czemu mamy świetną infrastrukturę dla uczniów, teraz oddajemy w ręce najmłodszych nowoczesne przedszkole.

Dzień otwarty wraz ze zwiedzaniem dla wszystkich zainteresowanych planujemy na 28 sierpnia br.

 

 

Dodaj komentarz