Ruszy budowa Park&Ride

Rozstrzygnęliśmy przetarg na budowę Park&Ride. Za ok. trzy miesiące powinniśmy cieszyć się gotową inwestycją. Obecnie trwają prace przygotowywania placu przez WKD (wywożony jest tłuczeń, który obecnie jest wykorzystywany do remontu torów i przejazdów). Pod koniec zeszłego roku poinformowałem Państwa o otrzymanej dotacji na ten cel w wysokości 601.348,19zł. Wartość całego projektu to 760.295,24zł. Więcej na ten temat dofinansowanie-na-budowe-parkride Kwota z przetargu okazała się znacznie niższa, co pozwoli zaoszczędzić kolejne pieniądze.

Zakres robót obejmuje: wykonanie drogi dojazdowej od strony ul. Słowiczej ( fragment ul. Błońskiej) do placu ładunkowego i magazynowego (rampy) WKD, wykonanie dojazdu do parkingu przez plac ładunkowy (rampę) WKD w postaci wydzielonego pasa komunikacyjnego oraz wyznaczenia przy tej drodze miejsc postojowych, wykonanie drogi manewrowej parkingu o szerokości 5m oraz drogi do zawracania o szer.3,5m, wykonanie stanowisk postojowych dla samochodów osobowych w tym również dla osób niepełnosprawnych, wykonanie chodników, placów przeznaczonych na stojaki rowerowe i montaż stojaków (37szt.), wykonanie ogrodzenia parkingu od strony torów WKD – ramy z kątownika wypełnione siatką. Parking będzie wykonany z kostki betonowej, chodniki z płytki w kolorze szarym, takiej jaka jest używana w nowo budowanych chodnikach w mieście. Zostaną również wykonane pętle indukcyjne (detekcyjne) zliczające samochody.

Dodatkowo przewidziane są do wykonania jeszcze wiaty rowerowe, ustawienie ławek, zagospodarowanie zielenią, oświetlenie, monitoring.

Budowa Park&Ride przyczyni się do uporządkowania chaosu parkowania w centrum. Obecnie osoby pracujące w Warszawie, a dojeżdżające kolejką parkują swoje samochody zastawiając okoliczne ulice, chodniki, trawniki oraz blokują miejsca parkingowe pod sklepami, urzędem, pocztą. Budowę parkingu próbował zablokować już dzisiaj nieistniejący podkowiański LOP – na temat pisałem w artykule lop-chce-budowy-parkride.   Na szczęście dzisiaj już jesteśmy na etapie budowy inwestycji, co niezmiernie mnie cieszy.

Dodaj komentarz