Święto Miasta

Obchody Święta Miasta w Podkowie Leśnej miały swoją mniej i bardziej oficjalną formę. W dniu 9 kwietnia 1925r. powstaje spółka pod nazwą „Miasto-Ogród Podkowa Leśna, Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” w skład której wchodzą: Stanisław Lilpop jako właściciel gruntów, konsorcjum „Siła i Światło” oraz Bank Związku Spółek Zarobkowych. I z tej okazji – pod pomnikiem Matki Bożej -kamieniem węgielnym przez władze miasta zostały złożone kwiaty.

DSC_1482Następnie odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miasta Podkowa Leśna, na której nastąpiło wręczenie aktu nadania Honorowego Obywatela Miasta Ogrodu Podkowa Leśna Włodkowi Pawlikowi.

DSC_1572Pomimo tego, że pogoda nie sprzyjała wyjściu z domu, to mieszkańcy licznie uczestniczyli w wielu atrakcjach. W Parku Przyjaźni Polsko -Węgierskiej dzieci mogły manualnie pobawić się w „Ogrodzie twórczości”, w „Strefie dzieci” animatorzy prowadzili zabawy plastyczne, malowanie twarzy, animacje ruchowo-muzyczne, tańce, zabawy z chustą Klanza, z liną i wiele innych atrakcji.

DSC_1660Chętni mogli obejrzeć japoński teatrzyk „Kotka Milusia”.  W parku swoje prace rozstawili artyści, którym przygrywał zespół jazzowy Vistula River Brass Band.

DSC_1685Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz roślin i wystawa dotycząca przestrzeni miejskiej przygotowana przez studentów Politechniki Warszawskiej.

DSC_1672Miłośnicy literatury mieli okazję posłuchać Remigiusza Piotrowskiego – pasjonata historii I poł. XXw. i autora książek. Dzieci mające zacięcie sportowe  uczestniczyły w sportowej grze miejskiej: badmintonie, koszykówce i tenisie. Dla wszystkich mieszkańców przygotowano wielki tort. W niedzielę w Pałacyku odbył się wernisaż wystawy Jacka Lilpopa „Podróż”.

Dodaj komentarz