Teqball Poland Camp

Teqball – dyscyplina rozpoznawalna w Polsce dzięki Podkowie Leśnej.  Pierwszy w Polsce stół do teqballa został zamontowany na stałe właśnie w naszym mieście. To u nas zaczęły się pierwsze rozgrywki, później I Mistrzostwa Polski, a wkrótce od 1-4 sierpnia będziemy gościć na turnieju zawodników i sędziów nie tylko z Polski, ale także z Węgier, Rumunii, Japonii, Francji, Serbii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Portugalii. Już kilkadziesiąt stołów stanęło w całej Polsce, dzięki czemu nowa dyscyplina ma szansę stać się popularną, szczególnie, że w teqball mogą grać wszyscy, bez względu na wiek. To jest nie tylko narzędzie do podnoszenia umiejętności piłkarskich, ale także świetny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Zapraszam zainteresowane zespoły do wzięcia udziału w Turnieju Teqball Poland Camp w Podkowie Leśnej. Treningi otwarte odbędą się 1 i 4 sierpnia, 2-3 turniej ( Singiel – 2 sierpnia, Debel – 3 sierpnia). Zgłoszenia: info@teqball.pl

Zapraszam też kibiców – rodziny, młodzież, dzieci – jest szansa podpatrzeć jak grają mistrzowie świata, poznać zasady, a przy okazji dobrze się bawić.

Dwa zdania dla osób, które pierwszy raz słyszą o tej grze. Teqball łączy w sobie elementy tenisa stołowego i piłki nożnej. Gra w teqballa odbywa się na pochylonym stole i polega na przerzucaniu piłki nożnej. Nie można wchodzić w kontakt fizyczny ze stołem, a także z przeciwnikiem, co ogranicza ryzyko kontuzji. Rywalizacja polega na przebijaniu piłki na połowę rywala, nie wolno jej przy tym dotknąć więcej niż trzy razy (i więcej niż dwa razy pod rząd tą samą częścią ciała). Proste.

 

Dodaj komentarz